rsz_12textmessage_01

[Téma] WhatsApp a Kik – datoví kecálci, levnější alternativa k SMSkám

Máte smartphone? Máte datový tarif v mobilu? Mají smartphone vaši blízcí? Mají datový tarif v mobilu? Pokud odpovídáte ano, přečtete si následující článek, a třeba se domluvte se svou rodinou a přáteli, stáhněte si některý z následujících „kecálků“ a pište si přes data namísto SMS. A pokud datový tarif nemáte, přečtete si to stejně. Pokud hodně posíláte SMS, třeba by Vám nějaký základní datový balíček ušetřil nějakou tu korunu. 

V dnešním článku bych vám ráda představila dva (mé oblíbené) datové „kecálky“. K čemu že jsou vlastně dobré? Pokud máte smartphone a datový tarif a pokud se domluvíte se svým okolím, tedy s lidmi, se kterými si nejčastěji posíláte SMS, a vyberete si nějaký kecálek, budete si moci místo SMS psát v této aplikaci.

Datové „kecálky“ běží na pozadí a při přijetí zprávy se chovají obdobně jako SMS a na rozdíl od různých IM komunikátorů typu ICQ nikterak významně nezatěžují baterii v telefonu. Za zprávy odeslané tímto způsobem již nic neplatíte. Aplikace odesílá zprávy přes mobilní data, jedinou podmínkou tedy je, aby byl váš telefon, i telefon osoby, se kterou si píšete, připojen k internetu. Podívejte se tedy na aplikace, které jsem pro vás vybrala.

1. WhatsApp Messenger

WhatsApp Messenger

Jako první bych vám ráda představila aplikaci, kterou já považuji za zajímavější. Velikou výhodou této aplikace je fakt, že je multiplatformní. Mohou ji tak používat majitelé telefonu s androidem, iOS, ale také s WP či Symbianem. Vzhledem k tomu, že do aplikace se registrujete vaším telefonním číslem, aplikace si sama projde seznam vašich kontaktů a vygeneruje vám všechny známé, kteří tuto aplikaci také používají.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Při pohledu na počet stažení této aplikace, která v okamžiku, kdy píšu tento článek, čítá přes jeden milion osm set tisíc stažení (což je údaj týkající se pouze androidních zařízení), nemůže být o oblibě a využívanosti této aplikaci pochyb. Aplikace má příjemné uživatelské prostředí, můžete si nastavit tapetu na pozadí „SMSek“, typ vyzvánění, typ upozornění na příchozí zprávy (velkou výhodou je možnost nastavení vyskakovacích oken s možností rychlé odpovědi).

   

V aplikaci také pomocí malých zelených faječek v okně zprávy vidíte, zda-li byla zpráva odeslána a doručena. V aplikaci si můžete pohodlně posílat i fotky, vizitky a další soubory. Aplikace je stabilní, nezaznamenala jsem žádné větší výpadky, pokud jste mimo signál internetu (například v metru), můžete být klidní, aplikace vaši zprávu odešle ihned po opětovném připojení.

Příjemné na aplikaci je množství zajímavých a rozmanitých smajlíků. Můžete se tak například bavit tím, že se budete pokoušet dorozumět se jen pomocí obrázků. Jednotlivé kontakty můžete také umístit na plochu jako maličké widgety 11 a zajistíte si tak rychlý přístup ke kontaktům. Aplikace je ke stažení zdarma, po prvním roce užívání Vás bude každý následující rok stát jeden dolar, což vydá za cca 15 – 20 SMS.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

2. Kik Messenger 

Kik je rovněž multiplatformní aplikace, jeho uživatelská základna je však výrazně menší, než u aplikace předchozí (něco málo přes sto třicet tři tisíc na androidech). Nevýhoda také je, že vám sama aplikace nenajde všechny přátelé, takže si je musíte do seznamu sami nastrkat. I v Kiku můžete posílat obrázky, nikoliv však vizitky kontaktů.

  

Příjemnou funkcí je zde způsob oznamování stavu zprávy, kdy nejdříve vidíte písmenko „S“, které značí odesílání zprávy, pak „D“, které poukazuje na to, že zpráva byla doručena a nakonec „R“, kde se, na rozdíl od ostatních „kecálků“ dozvíte, že příjemce si zprávu už přečetl. Za nevýhodu této aplikace považuji to, že nepíše časy odeslaných a doručených zpráv. Píše pouze, před kolika minutami, nebo hodinami byla zpráva doručena. Uvítala bych také možnost vyskakovacích oken, kterou aplikace, bohužel, nenabízí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

A který si tedy vybrat? Záleží pouze na vás, co od podobných „kecálku“ očekáváte. Pokud chcete skutečně „velkou“ aplikaci, kde vás již po instalaci přivítá mnoho aktivních kontaktů, sáhněte po první aplikaci. Pokud však hledáte něco skromnějšího, kam si přidáte pouze partnera/ku a dva kamarády, vyzkoušejte spíše aplikaci druhou. Nemůžete šlápnout vedle, změna je totiž vždy možná :-)INZERTNÍ SDĚLENÍ


  • Luky

    a co takhle zminit viber ,ktery je mnohem lepsi nez tyhle dve problemove appky dohromady

  • http://apemobile.cz Miroslav Václavík

    Viber jsme bohužel netestovali, nemůžeme ho tedy zmínit. Jistě se na něj však podíváme a v některém z následujících článků ho rozebereme. Děkujeme za tip!