The-Cave-from-Double-Fine

The Cave – pecka od Rona Gilberta venku jak pro iOS, tak pro Android

The Cave, pecka vzniklá pod prsty Rona Gilberta (tvůrce slavného Monkey Island), byla již dříve dostupné na konzoli Ouya a také na platformě iOS. Majitelé zařízení s Androidem museli čekat déle, každopádně se právě dočkali.

Jak jsme na začátku tohoto roku psali, Ouya dokázala získat exkluzivitu na The Cave a na nějaký čas tak hru zablokovala čistě pro sebe. Hra se posléze objevila na iOS, kde už také působí od začátku října a až nyní se dočkali i majitelé Androidu.

Co vás ve hře čeká? The Cave vám umožní vybrat si do své party jednu ze sedmi postav, každá má svoje specifické výhody a nevýhody, které budete využívat závisle na tom, kam se budete ve hře zrovna muset dostat. Každá postava taktéž disponuje vlastní příběhovou linkou, díky čemuž se vám otevírá velká variabilita při samotném hraní a může se vám dokonce i vyplatit dohrát hru víckrát.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Hra se kromě tohoto specifického systému postav chlubí také uměleckým pojetím a humorem, který dle slov autorů nikde jinde nenajdete. Jak už jsme v nadpise naznačili, The Cave není jen obyčejnou plošinovkou a v průběhu hraní se setkáte s mnoha puzzly, které bude třeba vyřešit. Jeden z jednodušších příkladů takového puzzlu může být třeba použití jedné postavy pro držení spínače, který otevře dveře postavě jiné.

The-Cave-Android-Game-2The-Cave-Android-Game-1TheCavePAX_17

Hra na Google Play stojí necelých 100 Kč a na iTunes, kde je dostupná již delší dobu, stojí cca 40 Kč. Pokud jste tedy hru ještě nezkusili a máte zařízení s iOS i Androidem, tak je jasné, kde se vám pořízení oplatí více. Na obou platformách si však nachystejte něco málo přes gigabajt prostoru, The Cave je rozsáhlá hra, čemuž odpovídá i její velikost.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.