tim_cook

Tim Cook: Jsem gay a jsem na to hrdý

Médii dnes značně otřásla zpráva o poměrně dosti neobvyklém prohlášení CEO společnosti Apple, Tima Cooka. Ten totiž ve sloupku v magazínu Bloomberg Businessweek oficiálně přiznal svou homosexuální orientaci.

Jak říká sám Tim Cook, o jeho sexuální orientaci již poměrně dlouho ví více lidí z Applu a také (nejen) nejbližší okolí tohoto šéfa kalifornské společnosti. Tim Cook však chtěl tímto oficiálním prohlášením mimo jiné pomoci všem gayům, kteří mohou mít se svou sexualitou problémy – ať už sami před sebou či před rodinou a známými. On sám nepociťuje, že by mělo jeho okolí problémy s jeho orientací a dodává: „Jsem hrdý na to, že jsem gay a svou orientaci považuji za jeden z největších darů, které mi Bůh dal“.

OR_01-630x420

V řeči Tima Cooka došlo i na společnost Apple: „Mám štěstí, že mohu vést společnost, která již dlouhou dobu obhajuje lidská práva a rovnost pro všechny. (…) Budeme pokračovat v boji za naše hodnoty a věřím, že každý CEO této úžasné společnosti by – bez ohledu na rasu, pohlaví či sexuální orientaci – udělal to samé. Já osobně budu zastáncem rovnoprávnosti pro každého. (…)“

Mimo jiné se Tim Cook zmiňuje i o tom, že mu homosexualita pomohla lépe se vžít do pocitů menšin,  být více sám sebou a jít svou cestou. Díky tomu také získal hroší kůži, která mu při vedení Apple rozhodně přijde vhod.

Zdroj: TVINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.