airprint

Tiskněme moderně a efektivně – tiskněme v cloudu

Žijeme v digitálním věku, přes to se denně dostáváme do situací, kdy není nad klasický papír a zde přicházejí ke slovu staré dobré tiskárny. I jejich použití však může být mnohem snadnější a efektivnější než třeba před deseti lety.

Cloud je fenomén, naše každodenní činnosti jsou na něm kolikrát závislejší, než si sami uvědomujeme, ale slovo závislé nemusí být nutně negativní – cloud je populární zejména protože spoustu jinak krkolomných situací dokáže zjednodušit a provést mnohem uživatelsky přátelštějším způsobem. Ptáte se, proč byste vůbec měli uvažovat o cloudovém tisku? Jedním slovem – jednoduchost.

Klasická situace ze života: Přijde vám do smartphone e-mailem příloha, kterou potřebujete co nejdříve vytisknout a zpracovat, ale nemáte se jak zrovna dostat k počítači? Není problém, tuto problematiku řeší třeba služba Google Cloud Print, která má zajištěnou podporu ze strany velkých výrobců tiskáren a nabízí pohodlnou mobilní aplikaci, skrze kterou si s klidem nastavíte preference tisku a bez potřeby použití nějakého prostředníka (např. počítače) si dokument vytisknete.

google_cloud_print

Mezi výrobce, kteří tuto technologii podporují patří třeba HP, či Samsung, obě značky s nemalými zkušenostmi nejen v oblasti tisku, ve které vám nejenže dodají kvalitní zařízení, ale také originální příslušenství, jako jsou třeba originální tonery HP, nebo ekvivalentní tonery Samsung pro tiskárny od jihokorejského výrobce. Kvalita tisku tak zůstává zachována, mění se však samotný přístup ke správě tisku, kdy můžete bez problému tisknout i na cestách a následně se jen dostavit k tiskárně pro již vytisknuté dokumenty. Toto řešení se jeví jako vcelku ideální pro small-business i pro moderně založené domácnosti o vícero zařízeních, neboť odpadá obvykle komplikované konfigurování tiskových serverů, či sdílení tiskáren – stačí jen připojit tiskárnu do cloudu a máte hotovo.

cprint

K dalším výrobcům nejen cloudových tiskáren patří třeba i velmi známý Canon. Nebylo by fér však hovořit jen o technologii Googlu, neboť funkčně obdobné řešení nabízí i společnost Apple se svým AirPrint, které funguje víceméně stejně a rozdíl je především ve vcelku pochopitelném cílení na zařízení Applu. Pokud tedy z jakýchkoliv důvodů neholdujete Googlu a preferujete společnost z Cupertina, tak existuje varianta i pro vás. Apple má navíc poněkud širší portfolio výrobců, mezi něž se dále řadí např. i společnost Brother.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.