whatsapp-logo

Transakce dokončena, WhatsApp definitivně patří Facebooku

V únoru tohoto roku jsme psali o koupi populární služby WhatsApp společností Facebook. Tou dobou se však jednalo o spíše o „formální“ nákup a bylo třeba ještě dořešit některé záležitosti a hlavně získat povolení od Evropské komise. To se nyní povedlo! A kolik že to tedy Facebook vlastně stálo?

Poslední větou jsem se nesnažil naznačit, že by snad Facebook musel uplácet členy Evropské komise ( ale nevylučuji to 😀 ), spíše jsem mířil na cenu celé této „legrace“. Původní oznámení hlásala 16 miliard dolarů, výsledná částka však vystoupala o něco výše a to na 22 miliard dolarůVzhledem k tomu, že WhatsApp má aktuálně zhruba 600 milionů uživatelů, tak Facebook dá v přepočtu 800 Kč za každého. To není špatné.

whatsapp-site

Pokud vás napadlo, jaké záležitosti bylo potřeba po oznámení akvizice dořešit, jednalo se právě o otázku dat a soukromí uživatelů a v neposlední řadě také o diskuzi nad tím, zda Facebook po koupi WhatsApp nezíská monopol a nestane se tak téměř neomezeným králem.

Jak bude s WhatsApp naloženo není známo, nechme se tedy překvapit. Používáte tuto službu?

Zdroj: FA INZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.