TransportTycoon_001

Transport Tycoon na iOS a Android – známe datum vydání

Strategické hry jsou velmi širokým pojmem, který mimo jiné zahrnuje taky strategie budovatelského charakteru, a pokud se v této oblasti dá nějaká hra označit za skutečně významnou, je to nepochybně hra Transport Tycoon, která za nedlouho vyjde na iOS a Android.

Jak už jsme vás dříve informovali, probíhají práce na remake původního Transport Tycoon z devadesátých let, který běžel na stolních počítačích ještě na operačním systému DOS. Vývoj hry se podle všeho blíží ke konci a hra se stane dostupnou již 3. října tohoto roku, tedy za méně jak tři týdny.

TransportTycoon_008TransportTycoon_007TransportTycoon_019

Zároveň s tím autoři rozeslali přihlášeným příznivcům série ještě taky odkaz na novou ukázku ze hry a screenshoty, z nichž se konečně dozvídáme, jak bude vypadat uživatelské rozhraní uzpůsobené pro dotykové obrazovky. Autoři se slavným Chrisem Sawyerem v čele (viz. původní článek o chystané hře) se chlubili, že hra přinese nové možnosti ovládání, které budou daleko přátelštější k novodobým způsobům ovládání.

Z toho co můžeme vidět to vypadá, že na novém systému ovládání skutečně zapracovali a bude to jednoznačně pohodlnější než drobná tlačítka v open-source verzi Tycoonu – OpenTTD, ovšem definitivně se o ovládání a zábavnosti samotné hry dozvíme až na začátku října. Těšíte se? Dejte nám vědět do komentářů, či na sociální sítě!

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.