ipadmini

Uživatelská recenze iPadu Mini

S pořízením nového tabletu domů i do práce jsem se rozhodl napsat na něj svoji uživatelskou recenzi, která shrne moje dojmy z menší verze slavného přístroje od Applu. Tak jaký vlastně je iPad Mini? Čtěte dále.

Vcelku dlouho jsem vybíral nový tablet pro moje osobní i pracovní užití, a nakonec jsem s ohledem na zajímavý poměr ceny a výkonu skončil právě u iPadu Mini. Rozhodování bylo o to jednoduší, když se mi na internetu zjevila tato zajímavá nabídka na iPad Mini. S tabletem už třetí týden funguji a nyní jsem se rozhodl, že se podělím se svými dojmy v této uživatelské recenzi.

Apple je poměrně známý tím, že si dává záležet i na krabicích od svých produktů – byl jsem proto zvědavý, zda mě iPad Mini okouzlí už při samotném rozbalování. Inu, je třeba uznat, že krabice byla opravdu pěkná a přehledně uspořádaná, nicméně nejde o nic, v čem by ostatním výrobcům výrazně utíkal.

Ovšem iPad samotný, to je opravdu první liga. Jakmile jsem jej vzal do ruky, tak mi bylo jasné, že držím kvalitně vyrobené zařízení – záda z hliníkové slitiny jsou příjemná na omak, působí bytelně a plynule přechází v přední skleněnou vrstvu, pod kterou se ukrývá IPS displej s rozlišením 1024 na 768, což je s ohledem na velikost displeje přiměřené rozlišení.

Operačním systémem je starý známý iOS, který mně osobně vyhovuje jeho jednoduchostí a bezproblémovou funkčností hned po prvním zapnutí. Hlavní plochou systému je klasická matice ikon, přes které se člověk dostává k příslušným aplikacím. Pro zpřehlednění můžete ikony sdružovat do složek, což oceníte zejména pokud disponujete opravdu mnoha nainstalovanými aplikacemi.

ipad_mini

Pochvalu si iPad Mini rozhodně zaslouží za to, že jeho výchozí aplikační výbava už v základu poskytuje solidní možnosti přehrávání multimédií, práce s dokumenty (synchronizované přes iCloud) a práce s webem, která je přes integrované Safari výborná. No a pokud snad nějaká funkce v tabletu chybí, tak ji zdatně doplní doinstalování příslušné aplikace.

Po výkonnostní stránce iPad Mini v dnešní době stále bez problémů postačuje na běžné každodenní používání, i na příležitostné hraní her – rozhodně si bez zaváhání zahrajete slavné Angry Birds, či závody Asphalt od Gameloftu. Hraní her je jednou z náročnějších aktivit, co se týče výdrže na baterii, která je ale při běžném použití příkladná, protože se blíží až k devíti hodinám. Pracovní den tak zvládnete levou zadní, a pokud budete šetrnější, tak vám ještě zbude nějaké to procento na večerní relax u hry.

K nabíjení je třeba zmínit ještě jednu poznámku – Lightning konektor. Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o úplně normální konektor, nicméně jeho oboustranný charakter dokáže značně zpříjemnit pravidelné nabíjení. Všichni určitě známe strasti s otáčením USB konektoru, které Apple vcelku elegantně vyřešil. Konektor samozřejmě potom slouží jak pro nabíjení, tak pro přenášení dat mezi tabletem a počítačem.

Na závěr už jen zmíním hmotnost tabletu – cca 300 gramů je totiž už hodně příjemné a rozdíl je dost poznat zejména ve srovnání se staršími generacemi tabletů, jejichž hmotnost se pohybovala okolo půl kilogramu. iPad Mini byla výborná koupě, při které jsem za svoje peníze dostal přesně to, co jsem očekával – solidní tablet, který obslouží jak zábavu, tak moji každodenní práci s kancelářskými dokumenty.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.