siri

Video: ‚Utter!‘ – strčí Siri do kapsy

Znáte Siri? Taková ta upovídaná slečna z nejnovějšího iOS, která vám poradí, bude vám odpovídat na všetečné dotazy a vůbec se bude tvářit, že všechno ví. Tak na ni zase zapomeňte, protože po shlédnutí tohoto videa (pro ty co umí anglicky) ji budete považovat za Applí nedochůdče.

Aplikace je sice stále ve verzi alfa, a proto ještě nějakou chvíli nebude dostupná širší veřejnosti, nicméně už teď, podle toho co ukazuje její tvůrce na videu, toho umí víc než dost. Kromě odpovědi na otázku typu, kde je nejbližší kavárna, či jaké počasí je teď v dubaji, které umí Siri, zvládne i mnohem sofistikovanější povely. Počasí vám zjistí také, ale zvládne vám třeba přidat událost do kalendáře na určitou hodinu s vlastním popiskem, vytvořit email s předvyplněnými příjemci, předmětem a i vlastním tělem zprávy. Se smskami je to to stejné. Dokáže spustit aplikaci, navigovat vás na místo určení, přeložit do téměř jakéhokoliv jazyka jakýkoliv text, požádat o změnu frekvence procesoru, pokud máte práva root, a samozřejmě si předtím zažádá o přidělení práv superuser a spoustu dalšího.

Dokáže toho opravdu hodně a pokud se budete nudit, můžete si s ní i povídat. Na videu můžete jeden rozhovor slyšet (ptá se slečna z Utter!): „Co děláš?“ „Koukám na film.“ „Na jaký film se díváš?“ „Na Lvího krále.“ „Proč se díváš na film pro děti, když Ti je 39 let?“ „Je mi 21!“ „Ne, to není“ „Ale je“ „Ne, to není“ „Jak to víš?“ „Tvoje datum narození je v Google kontaktech a na Facebook profilu.“ A takto se budete moci časem bavit i sami.

Musím říct, že na mě video udělalo velký dojem a těch 22 minut uteklo ani nevím jak, protože jsem se dozvídal o dalších a dalších možnostech jak Utter! využít. Nicméně mám k hlasovému ovládání jakýsi odpor, či spíše nezájem už od dob hlasového vytáčení a nějak si nedokážu představit, že bych toto používal častěji, než když bych na někoho chtěl udělat dojem. Každopádně svůj potenciál to zajisté má a věřím, že minimálně v případě, kdy nemáte volné ruce to může být dobrý pomocník.

Ještě drobnost na závěr. Ve videu je na adresu Siri vtipně řečeno pár slov o její nedostatečné slovní zásobě. Je vidět že Utter! má smysl pro humor.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Zdroj: Androidpolice.comINZERTNÍ SDĚLENÍ


Velký mobilní fanoušek již od dob 'pět jedna desítek', rukama mi prošlo asi šestnáct přístrojů a kromě Bady všechny OS. Od roku 2010 zapálený do/spokojený u Androida.