horn

Víme více o hře Horn běžící na Unreal Enginu

Když se během červnové konference společnosti Zynga dostalo ke slovu studio Phosphor Games, zvedla hra okamžitě obrovskou vlnu rozruchu. Jednalo se totiž o nadcházející hit jménem Horn, jejímž hlavním tahákem bude primát v použití enginu – jako první totiž použije Unreal Engine na mobilních platformách.

Od Hornu se čeká jediné – po grafické stránce jednoduše musí hra vypadat naprosto úchvatně. Ostatní věci jdou zatím mimo, hlavní je to, jak bude hra vypadat a jaké možnosti otevře dalším zájemcům o použití Unreal Enginu. My už víme víc o nové hře a rádi se s vámi o informace podělíme.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Phosphor Games jsou známí zejména díky své hře jménem Dark Meadow. Ta velice dobře dokázala přenést „Resident-Evil-like“ hru na mobilní telefony a studio si díky ní získalo na poli smartphonů a tabletů velice slušné jméno. Nejen proto si společnost Zynga vybrala právě Phosphor Games pro vytvoření přelomové hry Horn.

Horn vypadá z prvních trailerů a screenshotů dost podobně třeba Infinity Blade, dle slov samotných vývojářů se však můžeme těšit i na jakousi příměs mnoha dalších žánrů a vůbec se nemusíme bát nějaké prachsprosté kopírky.

 

Ovládání bude prováděno pomocí gest na displejích mobilních telefonů a tabletů, Horn tak nebude využívat pouze virtuálních tlačítek.

Další zprávou, která se na povrch dostala, je, že ve hře půjde o zcela interaktivní prostředí. Na vše pak bude nahlíženo z pohledu třetí osoby, což má právě přinést nádech dalších žánrů (pro srovnání např. Fable či Zelda).

 

Vývojáři z Phosphor Games se již také pochlubili základní dějovou zápletkou. Vy – hráč – se ocitnete v roli kováře, který jednou pro probuzení objeví svou vesnici zcela ovládnutou záhadnými monstry. Po chvíli však zjistíte, že tato monstra nejsou z jiného světa, jedná se totiž o přeměněné spoluobčany z vesnice a vaším cílem bude dostat je do původního stavu a tím je zachránit.

Datum vydání je plánováno v průběhu tohoto měsíce pro „mobilní zařízení“. Je tak vcelku jisté, že se jako první dočkáme verze pro iOS, verze pro Androidy o několik dnů/týdnů později. Jelikož se jedná o hru produkovanou studiem Zynga, bude velmi zajímavé, zda se dočkáme nějaké další „sociální“ roviny.

Zdroj: dgINZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek
Bez komentáře