operamobilestore

Výchozí obchod s aplikacemi na Nokiích? Opera Mobile Store

Microsoft podepsal s Operou smlouvu, která z Opera Mobile Store učiní výchozí interní zdroj aplikací pro telefony značky Nokia (původní před odkupem). Konkrétně jde tedy o zařízení se Symbianem, Nokie X a také „hloupé telefony” z řad Series 40, Series 60 a Asha.

Konkrétní změna by měla proběhnout tím stylem, že Nokia se Symbianem a Nokie z krátké série X dostanou novou výchozí aplikaci pro instalování obsahu, zatímco ostatní řady Nokií dostanou pouze přesměrování z Nokia Store na obchod Opery, který se celým názvem jmenuje Opera Mobile Store. Microsoft celou záležitost okomentoval tak, že přepnutí na obchod Opery umožní klasickým Nokiím mít i nadále přístup k „důvěryhodnému zdroji aplikací, her a obsahu obecně.”

Jelikož proces transformace obchodů chvíli zabere (s ohledem na množství zařízení, kterých se změna týká), tak se s uzavřením původního obchodu Nokie počítá až někdy okolo poloviny roku 2015 – do té doby by měl být plně funkční, byť s největší pravděpodobností už do něj nebude přibývat žádný nový obsah.

Jakmile přerod skončí, tak se Opera Mobile Store stane třetím největším obchodem s aplikacemi, tedy co se týče počtu stažení. V současnosti je v obchodě téměř 300 000 aplikací a her s podporou pro více jak 7500 zařízení, a to od obyčejných telefonů až po chytrá zařízení. Na těchto zajímavých číslech se potom dohromady podílelo více jak 40 000 různých vývojářů, kteří do obchodu Opery svoje aplikace vložili.

Zdroj: GINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.