35416663Microsoft_Wedge_Mobile_Keyboard_06_1330x1000

Vyzkoušejte s námi alternativní klávesnice pro Android

Operační systém Android má oproti ostatním jednu velkou výhodu – modifikovatelnost. Pokud vám například nevyhovuje launcher, stačí si stáhnout nový. Nebo, pokud jste šikovní programátoři, můžete si klidně vytvořit vlastní a aplikovat ho do systému. Tímto způsobem si svůj telefon můžete vyladit k absolutní dokonalosti.

Další podobnou modifikací, kterou prochází téměř každý telefon je změna klávesnice. Většinou se totiž stane, že ta původní nevyhovuje. Naštěstí v Androidu máte na výběr, takže stačí zajít do Google Play a stáhnout si novou. Nyní se tedy podíváme na tři možnosti alternativních klávesnic.

Swype

Začneme klasikou. Pravděpodobně nejznámější klávesnice Swype a její revoluční způsob psaní zná téměř každý. Ale i tak jistě stojí za připomínku. Pokud ji náhodou neznáte a hledáte novou klávesnici, doporučuji napřed vyzkoušet tuhle. Není to totiž jen obyčejná klávesnice, kde musíte vyťukávat jednotlivá písmenka. Stačí po nich jen přejet prstem a slova se budou psát sama. Samozřejmě to chce ze začátku trochu cviku, ale později s uvidíte, jak rychlé a zábavné psaní se Swypem je.

SwiftKey

Tato patří mezi ty obyčejné klávesnice, kde je potřeba písmenka jednotlivě vyťukávat. Na stranu však nabízí rychlé a přehledné ovládání, uživatelský slovník a opravu překlepů. Zde je nutné podotknout, že aplikace neopraví překlepy sama, ale dá vám možnost výběru. Tím se zamezí různým nesmyslným slůvkům, které známe například ze staré T9. Jinak jde o velmi rychlí a sympatický nástroj, který určitě padne do ruky nejednomu uživateli.

iPhone keyboard

Dnešní poslední klávesnice se bohužel řadí k těm horším. Nicméně, pokud jste přešli z IOS na platformu Android a jste již zvyklí na ikonovou klávesnici, tak vám asi nezbude nic jiného, než používat tuto aplikaci. Jde totiž o simulátor klávesnice z IOS. Nejde však o žádnou dokonalost. Její design je celkem nepovedený a funkčnost také není nic moc. Je sice rychlá, ale nepodporuje češtinu a nemá ani slovník, takže na nějakou opravu překlepů si zde budeme muset nechat zajít chuť. A to ani nemluvím o tom, že zobrazuje reklamy v notifikacích!INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.