worms

Recenze Android: Worms

Když se v roce 1994 poprvé ukázali červíčci na monitorech počítačů, vznikl fenomén. Fenomén, který se drží nejen mezi skalními fanoušky až do dnešních dnů a není tedy divu, že se port z boku viděné tahovky dostal i na obrazovky smartphonů. Konkrétně uživatelé Androidů se dočkali koncem letošního ledna.

Nejspíš jen tak nepotkáte někoho, kdo by pověstné „vormsíky“ neznal. 2D hříčka plná kuriózních zbraní, růžových červíků a jednoho bojového pole je ikonou tzv. hot seat multiplayerových her. Stupeň zážitku se navíc totiž přímo zvyšuje s počtem zúčastněných hráčů. Jednoduché doporučení tedy zní: sáhněte po multiplayeru! Ten sice nenabízí vůbec nic revolučního, jeho návykovost je však neuvěřitelná a častokrát se nebudete moci od hraní odtrhnout.

Multiplayer je sice nejchutnější, nikoliv jedinou ingrediencí červíkového pokrmu. Nachází se zde i singleplayer s podobnou kvalitou. Nabízí hned několik módů, všechny však obsahují naprostou stejnou náplň, jako mód klasický. Oživení tak nečekejte, koneckonců ho stejně dlouho potřebovat nebudete. Po delší době už jeho absence zamrzí.

Dříve než se však dáte do samotného hraní, musíte hru dokázat spustit – a to může být v mnoha případech největší problém. I když jsou Worms vydáváni pod záštitou EA, je zde obrovský problém se samotnou instalací a následných spuštěním hry.

Pokud si koupíte hru v Marketu, s cenou kolem 50 Kč a vydavatelem jako je EA, automaticky očekáváte, že by vše mělo fungovat bez problémů. Ano, v popisu aplikace je několik zařízení, která tuto hru nepodporují (ke dnešnímu datu je tam jmenován pouze Galaxy Tab a Dell Streak), od ostatních byste tedy mohli očekávat bezproblémovost. Bohužel tomu tak není, v diskuzích se často setkáte s uživateli,  kterým hra nefunguje. Problém totiž spočívá v objemu stažených dat – hra by měla dodatečně stáhnout něco přes 35MB, někomu se stáhne pouze 5MB. Po zapnutí se mu poté zobrazí logo a hláška „license start“ a hra spadne. Těmto hráčům (kteří poctivě zaplatili za licenci) nakonec nezbývá nic jiného, než si apk „nelegálně“ stáhnout z internetu a hru následně nainstalovat pomocí tohoto souboru. Strýček Google jim pomůže.

Otázka je, zda je tato cesta (i přesto, že člověk poctivě zaplatil) legální či ne. Ať je odpověď jakákoliv, pro mnoho uživatelů je to jediná možná cesta. Přejte si tedy, abyste vy podobné obcházení pravidel dělat nemuseli a vše jelo tak, jak má.

Worms za cenu něco málo přes dva dolary rozhodně stojí.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek