xiaomi_h

Xiaomi prorazilo mezi 10 nejprodávanějších smartphonů

Čínské Xiaomi pomalu dobývá svět, oficiálně sice jen v Asii, ale značka již existuje v širším povědomí i v západním světě a telefony pod ni spadající nalezneme i u našich velkých prodejců. Xiaomi letos pokořilo zajímavý milník – dostalo hned dva své telefony mezi 10 nejprodávanějších telefonů.

Společnost plánuje oficiální expanzi na globální trh, nicméně jeho žebříčky dobývá už nyní. Xiaomi v seznamu zápasí s dvěma velikány v trhu s chytrými telefony – se Samsungem a Applem. Xiaomi Hongmi Redrice se zachytilo na sedmé pozici za Galaxy S4 Mini, přičemž porazilo Galaxy S3 (i ve variantě mini), které už je v závěrečné fázi svého tržního cyklu.

xiaomi

Na desátém místě se potom drží Xiaomi MI 3, coby telefon vyšší třídy od tohoto rostoucího výrobce. Na novinky lídrů trhu Xiaomi ještě nemá, nicméně i tak se jedná o zajímavé výsledky, které jen upozorňují na skutečnost,že se Xiaomi musíme do budoucna počítat. V čele jednoznačně stojí Apple iPhone 5S, který na druhém místě doprovází iPhone 5C. Teprve třetí místo patří Samsungu a jeho Galaxy S4. Nabízí se otázka, jak s pozicemi zamíchá čerstvě uvedené Galaxy S5, ale odpověď na tuto otázku se dozvíme teprve v nadcházejících měsících.

Zdroj: GINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.