nexusae0_Nokia-X-Dual-SIM

XXX v podání Nokia

Nokia Androidem se stala téměř legendou, která se dnes potvrdila, a tak můžeme s klidem říci – ten příběh je skutečný. Dokonce se pod označením Normandy neskrýval pouze jeden telefon, ale ofenzíva byla mnohem drtivější a v Barceloně se vylodila vojska o síle 3 divizí, které nesou krycí názvy – X, X+ a XL. Jakou technikou disponují?

V úvodním, drobně militaristickém, popisku jsem se snažil elegantně naznačit, že se pod třemi písmeny X bohužel neskrývá žádná reklama od Nokia na řadu Lumia (víte co znamená toto slovo španělsky? ;)), ale počáteční písmena jednotlivých názvů modelů s Androidem, které dnes finská společnost představila.

Modely nesou označení X, X+ XL a honosí se Androidem ve verzi AOSP. Pod těmito 4 písmeny se skrývá Android Open Source Project  … ptáte se, co to znamená? Prostě Android bez Google. Tudíž v těchto telefonech budete marně hledat jakoukoli službu od této společnosti (ano, i Google Play), vše totiž nahradí služby od Microsoftu. Celé prostředí Androidu bylo upraveno do stylu dlaždic, takže podoba s Windows Phone je znát. Telefony se tak do nabídky „vecpou“ mezi řady Asha Lumia. Už to celé dává smysl, že?

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Všechny telefony se budou moci pochlubit podporou Dual SIM a WVGA rozlišením. Ten se u X a X+ bude zobrazovat na 4″ displeji, u větší XL rovnou na 5 palcích. Telefony se dále pochlubí dual-core Qualcomm Snapdragon™ S4 procesory s taktem 1GHz, 512 MB RAM pro X a 768 MB pro zbylé dva kousky. Více informací o jednotlivých telefonech si můžete zobrazit přímo na stránkách Nokia.

Cenovky se pohybují zhruba od 2500 Kč do 3000 Kč (u nás půjde cena ve výsledku samozřejmě výše).

Tak co, zaujaly vás novinky od společnosti Nokia? Myslíte, že mají šanci uspět na trhu?

Zdroj: APINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.