yota-6

YotaPhone 2 aneb dva (displeje) v jednom

S ruskou společností Yota Devices jsme se již v minulosti setkali. Stalo se tak u příležitosti představení první generace telefonu YotaPhone, který přinesl velice zajímavou novinku – klasický displej a e-ink v jednom těle. Letos na MWC byl představen nástupce tohoto modelu. A má rozhodně co nabídnout!

Abych řekl pravdu, telefony mi přijdou čím dál nudnější – jak po stránce nápadu, tak designu. Občas se sice objeví světlá výjimka, ale většinou jsou si modely jednotlivých společností podobné jako vejce vejci. Neříkám, že jsou ošklivé, ale už je to na můj vkus dosti stereotypní. Proto vždy vítám  inovace, které rozproudí vody mobilního trhu – mezi zástupce z těchto řad řadím i výše zmiňovaný YotaPhone 2, který sice po stránce vzhledu nevybočuje z řad konkurentů, může se ovšem pochlubit displejem navíc. A tomu říkám dobrý nápad.

yota-9 yota-5 yota-3

Pojďme ale na specifikace telefonu:

  • 5″ FullHD (19201080 px) Amoled LCD  / 4,7″ e-ink dotykový displej s rozlišením 960540 pixelů (na zádech telefonu)
  • čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 s taktem 2.3GHz
  • 2GB paměti RAM
  • 8 Mpx fotoaparát, 2 Mpx webkamera
  • 2550 mAh baterie (podpora bezdrátového nabíjení)
  • Android 4.4 (čistý)

Druhá generace telefonu by měla dorazit do Velké Británie ke konci roku 2014. Osobně se mi zařízení líbí a vzhledem k minimální spotřebě e-ink displeje vidím jeho přítomnost jako obrovské plus (ideální pro zobrazování rychlého přehledu apd.). Jak se na to díváte vy?

Zdroj: WINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.