itunes-logo

Zamíří iTunes na Android?

Před pár dny se do vod internetu dostala informace o tom, že se společnost Apple s nejvyšší pravděpodobností chystá vydat aplikaci iTunes (a s ní související služby) pro systém Android. Hlavním z důvodů diskuzí o vstupu do „zóny Google“ je zvyšující se konkurence, která jde ruku v ruce s klesajícím podílem na trhu.

Podle údajů ze serveru Billboard poklesl prodej hudby přes iTunes USA o 11%. Apple tak kromě vydání „klasické“ aplikace plánuje i službu, která by měla konkurovat oblíbenému Spotify či Google Play Music. Ty totiž nabízí „paušální“ platby za poslouchání hudby, což Steve Jobs odsuzoval a domníval se, že zákazníci Apple nikdy o podobné poplatky nebudou mít zájem. Je možné, že v době prohlášení měl pravdu, dnes může být situace ovšem zcela jiná, a tak je pro Apple velice důležité zamyslet se nad podobným principem prodeje vzhledem ke klesajícím tržbám a s tím souvisejícím ubývajícím podílem na trhu.

Dohady nad iTunes pro Android jsou stále ve velmi rané fázi, tudíž se stále může mnoho změnit.

Zdroj: DLINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.