stop

Událost: Facebooková skupina se snaží zbrzdit stoupání cen mobilních služeb.

V sobotu 17. září, v 17 hodin vypněte na hodinu své mobilní telefony jako protest proti zdražování cen mobilních služeb.“ Přesně to hlásá facebooková stránka  Nechceme předražené mobilní volání a služby. A nedá se říct, že by to byl jen nějaký výkřik do tmy. Skupina má přes 20 000 fanoušků a jak pravila, tak konala.

Je ale tento protest odůvodněný? Jsou opravdu čeští operátoři tak drazí? Pro srovnání: Lucemburský Orange nabízí neomezé volání, SMS a k tomu ještě 50 volných minut do EU za 750,-. Český T-Mobile si za neomezené volání účtuje 3990,- a na volné SMS můžete zapomenout, o volných minutách do EU nemluvě.

A co na to operátoři? Od minulého protestu svůj názor nezměnili. Martin Žabka – mluvčí O2 – zdůraznil důležitost názoru zákazníků, ale k protestům nevidí důvod. Martina Kemrová – mluvčí T-Mobilu – podotkla, že zákazníci budou chtít vždy nižší ceny. A Vodafone? Ten se podle Miroslava Čepického –  tiskového mluvčího Vodafonu – snaží snižovat ceny neustále a nabízet výhodné akce.

Je tedy reálná šance něco změnit? Podle organizátora akce Martina Frýdka ano. Chce totiž v takovýchto protestech pokračovat. A dokdy? Dokud se něco nezmění…

Jestliže se chcete přidat i vy, facebookovou skupinu naleznete na této adrese: https://www.facebook.com/Nechceme.predrazene.mobilni.volaniINZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek