Duck Tales

Disney DuckTales: Hurá zpátky do 90. let

Již nějakou dobu se vědělo, že herní studia Disneyho impéria pracují na konverzi slavné arkády DuckTales pro iOS. O to větší překvapení nastalo, když se hra objevila i na Androidu.

Pokud vás původní hra DuckTales minula, tak vězte, že nový mobilní titul s přídomkem „Remastered” je velice věrnou adaptací původní hry. Nejde však jen o prosté vyhlazení textur přes nějaký filtr ve Photoshopu – do DuckTales: Remastered bylo vloženo o dost více práce, protože hra přecházela z tehdejšího 8 bitového režimu do dnešní, značně pokročilejší a prokreslenější grafiky. Hra si tak drží kreslený nádech známý z Disneyho animovaných seriálu tehdejší doby.

V duchu původní hry jde tedy o arkádovou plošinovku, která si zakládá především na zábavnosti než nějakém šíleně těžkém hardcore zážitku. Můžeme do určité míry říct, že hra míří spíše na mladší publikum – ale nejen z nostalgických důvodů si ji určitě nainstalují i starší příznivci plošinovek, kteří u her hledají nenáročný relax.

Ve hře zavítáte do několika stylizovaně odlišných prostředí, počínaje Himalájemi a Měsícem konče. Na konci úrovní na vás budou čekat velcí bossové a pokud disponujete herním ovladačem, tak si můžete pohodlně celý titul projít s jeho použitím. Kromě nového ovládání hry autoři přidali i jednoduchý mód zaměřený na nejmladší publikum. Proti originálu o něco rozšířili příběhovou složku a přehráli původní soundtrack hry – zachován byl i originální dabing hry.

Za tuto prémiovou hru z časů minulých si Disney nechá na mobilní poměry slušně zaplatit, obratem ale dostanete špičkovou arkádu bez mikrotransakčního strašáka stojícího ve stínu jinak parádního titulu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AppStore odkazINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.