dribbble-fitbit

Fitbit Charge: nový člen redakce

Na stole v redakci nám přistál fitness náramek od výrobce Fitbit.  Konkrétně se jedná o poměrně nový model Charge, který se pomalým tempem dostává i na tuzemský trh. V tomto článku vám zařízení krátce představíme a sdělíme naše první pocity.

Fitbit Charge je nástupce modelu Fitbit Force, který byl stažen, neboť kůže některých uživatelů nereagovala na tento náramek zrovna nadšeně. Z toho důvodu si tato společnost dala pořádně záležet na tom, aby se situace neopakovala. Nedávno tak byla uvedena trojice nových náramků – Charge, Charge HR a Surge – z nichž jeden skončil i u nás v redakci. Fitbit Charge nabízí funkce krokoměru, určení ušlé vzdálenosti, vystoupaných podlaží či měření spánku. Všechny tyto informace můžete zobrazit buď na OLED displeji zařízení či přímo na vašem počítači nebo mobilní aplikaci, která je dostupná pro Android, iOS Windows Phone.

fitbitcharge

Z prvních pocitů mohu konstatovat, že zařízení se nosí příjemně a mně osobně při každodenní činnosti nepřekáží. Synchronizace s počítačem a Windows Phone skrze Bluetooth funguje dobře, aplikace pro mobilní systém od Microsoftu však nepodporuje notifikaci se jménem volajícího, takže tuto funkci je zatím nutné oželet.  V každém případě vám více zkušeností se zařízením přineseme v budoucnu, až tento kousek pořádně otestujeme. Kdy přesně ono „budoucno“ nastane zatím není jasné, neboť se zdá, že některé modely mají problémy s baterií, takže je nutné nejdříve otestovat, zda nepatří mezi „postižené“ i náš kousek. V každém případě doporučujeme počkat na naše dojmy, které se budou snažit dát odpověď na otázku, zda investice bezmála 3500 Kč do takového zařízení má smysl.

Pokud máte konkrétní otázky, určitě se ptejte, budeme se snažit vyhovět každému. 😉INZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.