youtube_kids

Google oficiálně uvedl YouTube pro děti

O upraveném YouTube se už nějakou dobu spekulovalo, ale nešlo o nic oficiálního – to však Google změnil s uvedením oficiální aplikace YouTube Kids pro Android a iOS. V čem se liší oproti standardní YouTube aplikaci?

Hned na první pohled zaujme značně zjednodušené grafické rozhraní, které snad i do jisté míry popírá designové standardy platforem – vše je ale děláno s tím, aby se v aplikaci snadno zorientovalo i malé dítě. Navigační nabídka se tudíž nově nachází v horním rohu obrazovky, kde figuruje také tlačítko pro přístup k hledání.

To je z velké míry ořezáno díky integrovaným filtrům a pokud se pokusíte vyhledat něco (byť třeba jen vzdáleně) sexuálního, či potenciálně násilného, tak máte smůlu. Zajímavou výjimkou je třeba anglické slovo „guns” (mimo jiné také „zbraně”), které vám vyhledá hudbu od Guns & Roses, zbraně do Minecraftu, či používání pistole s lepidlem. I tak ale pravděpodobně dochází k očesání standardních výsledků hledání.

Cílem aplikace je samozřejmě především přehrávání obsahu pro děti, proto už i na hlavní obrazovce nacházíte odkazy na různé dětské show. Pokud byste přeci jen ale nechtěli nechat práci jen na integrovaném filtru obsahu, tak můžete využít i rodičovské kontroly, která umožňuje omezit čas používání aplikace a případně úplně vypnout vyhledávání. V aplikaci také neustále hrají infantilní zvuky a muzika, nicméně právě v tomto nastavení je rodič může permanentně vypnout (spíše kvůli vlastnímu klidu).

Aplikace YouTube Kids je dostupná na Google Play a App Store, nicméně v tuto chvíli je na ni uvalen lokační blok.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AppStore odkaz

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.