heroes3

Heroes of Might and Magic 3 HD Edition vyjde na Android, iOS i Windows

Nejpopulárnější díl série Heroes a rozhodně jedna z nejlepších tahových strategií vůbec, přesně to je třetí díl slavných Heroes of Might and Magic. A právě tento díl slavné fantasy série bude přepracován do HD podoby pro moderní zařízení, včetně tabletů s iOS a Androidem.

Třetí díl Heroes se do herní historie zapsal díky tomu, že šlo o výborně vyvážený mix po všech stránkách. Na první dojem hra byla dostatečně přístupná začínajícím hráčům žánru, ale zároveň poskytovala spoustu možností a zábavy pro ostřílené stratégy. To celé navíc zabalila do výborné kampaně jednoho hráče a navrch přidala neuvěřitelně návykový multiplayer, který byl ideální pro dlouhé zimní večery strávené s přáteli na podobné herní vlně.

Remake do tzv. HD Edition přináší všechny původní kampaně, zhruba 50 map pro samostatnou hru a samozřejmě právě i podporu lokálního multiplayeru a editoru map. Multiplayer část na počítačích byla navíc upravena tak, že podporuje systémy Steamu, takže můžete starou dobrou školu tahových strategií hrát i na moderních systémech, a to i po síti.

Autoři slibují, že zůstanou věrní původnímu duchu hry, což si budeme moci ověřit už 29. ledna roku 2015, kdy hra vyjde pro platformy Windows, iOS a Android. Majitelé Androidu a iOS ale musí počítat s tím, že autoři se rozhodli hru omezit jen na tablety – to nakonec ale dává smysl, protože ovládání hry by na mobilní obrazovce bylo dost krkolomné.

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.