monument_valley

[Hra na víkend] Monument Valley: pastva pro oči

Vítejte u dnešního dílu seriálu věnovaného „hrám na víkend“. Dnes vám doporučíme kousek, který by rozhodně neměl uniknout oku žádného hráče, jenž by rád vyzkoušel hru mnohými považovanou spíše za umělecké dílo. A ačkoliv by někdo mohl považovat umělecká díla za nudná, tato hra rozhodně zabaví každého, kdo chce trochu „protáhnout“ mozkové závity. A zážitek to bude vskutku monumentální. Přivítejte Monument Valley!

Nezmínit v tomto seriálu hru mající na svém kontě několik ocenění by rozhodně byla chyba, kterou bych si nikdy neodpustil. A tak bylo jasné, že jednou přijde čas, kdy vám doporučím parádní „geometrickou“ hříčku Monument Valley.

Hlavní hrdinkou hry je princezna Ida, se kterou se vydáte na cestu za odpuštěním. Cesta to nebude ledajaká, protože k pokoření všech levelů bude potřeba překonat rozličné překážky, které jsou jedním z nejsilnějších prvků hry. Překážky totiž nejsou představovány krvežíznivými kostlivci či bednou, kterou je třeba rozdrtit na padrť, aby bylo možné pokračovat dále, ale samotným prostředím, ve kterém se pohybujete. To můžete přeskupovat, měnit perspektivu či různě posouvat – a hlavním chytákem jsou právě optické klamy a různé hrátky s perspektivou, na které během vaší výpravy narazíte. Celý titul je navíc vyveden ve skutečně velice povedené grafice doplněné o povedenou hudbu, takže si občas budete připadat jako ve snu. To ostatně můžete sami posoudit z videa níže.

Co říci na závěr? Pokud vás video výše zaujalo, hru určitě můžeme doporučit. Za cenu 100 Kč  nabídne skutečně neotřelou zábavu a zároveň i několik myšlenek a silných dojmů. Je ovšem nutné počítat s tím, že hrací doba je skutečně krátká, takže se nejedná o titul, který byste mohli hrát celý den a nespatřili závěrečné titulky. To je ovšem drobná vada na jinak bezchybném díle.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AppStore odkazINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.