mortal_kombat

Mortal Kombat X: Slavná mlátička míří na telefony

Legendární bojová hra z 90. let nesoucí název Mortal Kombat konečně míří i na mobilní platformy. Ponese jednoduchý podtitul X a bude kombinovat karetní hru s tradiční hratelností série.

Warner Bros oficiálně oznámili free to play titul mířící na mobilní platformy, který nejspíš nebude úplně 100% čistokrevným Mortal Kombatem tak, jak jej fanoušci žánru znají. Do hratelnosti se totiž vloží i novodobý prvek v podobě kartiček s postavičkami.

Nepanikařte však, hra rozhodně nebude následovat trend karetních her a nepřevádí souboje přímo do tahového režimu, jako to má třeba Hearthstone. Souboje budou klasická akční rubanice, ovšem v kombinaci s novodobými prvky. Jak to celé ve výsledku dopadne je velká neznámá – může to dopadnout opravdu hodně špatně, anebo hodně dobře. První záběry ze hry však vypadají vskutku parádně (viz. konec videa níže), tak doufejme, že autoři neudělají této herní legendě ostudu a půjde o plnohodnotný titul, který zaujme jak příležitostné publikum, tak hardcore hráče, kteří Mortal Kombat hrávali už před 20 lety.

Hra pravděpodobně bude nabízet možnost zapnutí a vypnutí tzv. fatalities, což jsou brutální metody dodělání nepřátel – toto nastavení bude nejspíš ve výchozím stavu vypnuté kvůli přístupnosti mladšímu publiku, ale ostřílení matadoři by dle prohlášení Warner Bros nemuseli být o ikonický prvek série ochuzeni.

Hra Mortal Kombat X vyjde na počítačích a konzolích už v dubnu tohoto roku, tudíž předpokládáme, že mobilní varianta se objeví také někdy v tomto časovém okně.

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.