avengers-alliance-ios-app-2013

Nové herní kousky z univerza Marvelu

Popularita superhrdinů a s nimi spojených komiksů stále roste nejen díky spoustě tematických filmů. Na této moderní vlně komiksové popularity se snaží svézt i herní tituly, jako jsou Marvel Avengers Alliance, či Marvel Run Jump Smash!, o kterých si dnes něco povíme.

Americké ComicCony jsou našim komiksovým příznivcům sice (většinou) známy jen skrze internetové zprostředkovatele, ale to nám nijak nebrání v tom, abychom čerpali z informací, které zde velké komiksové společnosti vypouštějí. Právě na ComicConu v New Yorku totiž Marvel představil dvě hry pro Android a jednu pro iOS. Jednu pro iOS však jen z toho důvodu, že jedna ze dvou her představených pro Android je již nějaký čas k dostání na iTunes. Jedná se o Marvel Avengers Alliance, které bude na obou platformách doprovozeno hrou Marvel Run Jump Smash!

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Koneckonců i Marvel Run Jump Smash! se už dá považovat za vydaný titul, protože hra je dostupná v Jižní Koreji. Žánrově se jedná o akční arkádovou hru, která bude, jak už název napovídá, zahrnovat taky neustálý pohyb (běh) dopředu, jedná se tak o další z variací na hry jako je Jetpack Joyride, ovšem tentokrát v Marvelovském hávu, což znamená, že si zahrajete za všechny hlavní protagonisty filmových Avengers a drobné odlišnosti mezi nimi by vám snad mohly poskytnout i určitou variabilitu v jinak v celku přímočaré herní záležitosti.

avengers-alliance-1-0-s-386x470avengers-alliance-1-1-s-386x470avengers-alliance-1-2-s-386x470

Za to Marvel Avengers Alliance je o něco zajímavější kousek – hra je momentálně dostupná na Facebooku a iOS a její náplní je hra za tým superhrdinů, se kterými se postupně probojováváte skrze různé skupinky záporných postav, a to v poměrně příjemném tahovém kabátku, díky kterému do hry vstupuje i určitý strategický prvek. Marvel Avengers Alliance na iOS však nezastará, neboť se dočká nového obsahu, který bude tematicky odpovídat novému filmu Thor: The Dark World, který by měl mít příští měsíc premiéru. Marvel Avengers Alliance taky obsahuje PvP složku, která skrze skoro až turnajový systém dělí různá bojová období do sezón.

Vydání her by mělo proběhnout v době okolo listopadu tohoto roku a když nahlédneme na Marvelovskou cenovou politiku na iTunes, tak s největší pravděpodobností budou nové tituly dostupné zdarma a placení bude probíhat skrze nepovinné mikrotransakce.

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.