Microsoft a Cyanogen spolupracují

Partnerství Cyanogenu a Microsoftu je oficiální

Cyanogen a Microsoft vydali tiskové prohlášení, které potvrzuje delší dobu spekulované partnerství obou firem, které bude spočívat především v podobě předinstalovaných služeb Microsoftu v systému Cyanogenu.

K předinstalovaným aplikacím v Cyanogen OS (neplést s komunitním Cyanogenmodem) se tak přidají aplikace zaměřené na klíčové služby Microsoftu – tedy na Bing, Skype, OneDrive, OneNote, Outlook a aplikace z balíku Microsoft Office pro Android. Tyto aplikace se v průběhu roku objeví v aktualizované verzi systému, což navíc doplní i jakási hlubší integrace do samotné platformy – jak to však bude ve výsledku vypadat a fungovat, to teprve uvidíme.

Generální ředitel Cyanogenu, Kirt McMaster, je známý svými možná až trošku kontroverzními názory na Google, které mimo jiné vedou k tomu, že se jeho společnost snaží od giganta z Mountain View co nejvíce odklonit, a to i navzdory tomu, že využívá platformu, která odtud pochází.

Nejedná se však o první a nejspíš ani poslední partnerství Microsoftu vytvořené v ekosystému platformy Android – mnohými opomíjené, ale přes to vcelku zásadní je i integrování služeb Microsoftu do nejnovější vlajkové lodi Samsungu, modelu Galaxy S6. Ten totiž přichází s podobnou nabídkou redmondských aplikací, jako právě Cyanogen OS.

Celý tento koncept integrace do konkurenčních platforem tak zapadá do nové strategie Microsoftu, jenž se pod vedením Satya Nadelly hodně otevřel a nebere existenci konkurenčních platforem jako překážku, což se často dělo s předchozím vedením společnosti.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.