3D runner

[Recenze] 3D City Runner: další z řady Temple Run kopií

Poslední dobou to vypadá, jako by se s nekonečnými „běhacími“ hrami a la Temple Run roztrhl pytel. Po původním Temple Runu přišla verze Brave, Agent Dash, Mutant Roadkill, Zombie Highway a mnoho dalších. A jedním z těch, kdo sliboval jiný přístup k této skupině her, je 3D City Runner. 


Všechny sliby se však hned zpočátku ukázaly jako liché. I když došlo k výrazné změně prostředí, herní principy jsou pořád stejné jako u Temple Runu. Grafika hry je pestrá (i když jakási nevýraznost barev Temple Runu je pro mě jednou z výhod, protože mi tím hra připomíná staré PC hry jako Indiana Jones nebo Lara Croft). Hudba ve hře je také velmi výrazná, bohužel až příliš, při hraní může dokonce otravovat.

Ovládání hry je opravdu jednoduché. Všem, kteří už nějakou „runner“ hru hráli, nebude dělat žádné problémy. Pohybovým senzorem telefonu řídíte pohyb vašeho hrdiny do stran, dotykem kdekoliv na obrazovce mu přikážete skočit. Zde ale vše končí. Žádné skrčení, žádné zatáčení, jen skok. A to je kámen úrazu hry.

V praxi to totiž znamená, že nakláněním telefonu hrdina přechází z kamionů zleva doprava, skokem přeskakuje mezery mezi nimi a nic jiného nedělá. Při tom všem sbírá hamburgery a čas od času sebere nějaký ten bonus. Hraní již po několika minutách ovládne stereotyp, protože ve hře kromě těchto dvou pohybů nelze dělat víceméně nic jiného.

Bonusy, další důležitá součást všech „runner“ her, jsou v této hře zpracovány naprosto klasicky: máte k dispozici tři hlavní power-upy, na které můžete narazit během vašeho běhu. Je to Big Mac (obří hamburger, který zvětší vaše skóré jako více normálních hamburgerů), dále Hamburger Magnet (zde už autoři příliš mnoho snahy nevydali a předmět zkopírovali z Temple Runu i přesto, že se ve spojení s Hamburgery se jedná o poněkud komickou kombinaci), který po určitou dobu přitahuje všechny hamburgery poblíž, a dále klasický bonus pro zrychlení.

 

Všechny tyto power-upy si dále můžete vylepšovat právě za sebrané hamburgery. Jsou zde i bonusy, které se dají aktivovat ještě před začátkem hry – je to vzkříšení (pokud spadnete z kamionu, hra vás vrátí zpět a budete moci pokračovat dále) a zrychlení (pokud vás již pomalý začátek hry nudí, s tímto bonusem ho proběhnete mnohem rychleji). Pro tyto bonusy nechodili vývojáři daleko, všechny jsou obsaženy v původním Temple Runu (Temple Run jich dokonce obsahuje mnohem více).

Jak jsem již psal, váš největší nepřítel není strach z pádu, ale postupně přibývající stereotyp. I když se ho hra snaží odstranit bonusy, nepomáhá to úplně. Navíc v 3D City Runner nenajdete jakékoliv achievmenty, které v původním Temple Runu také hrály velkou roli a přidávaly na zábavnosti.

Hra má ještě k tomu několik bugů – například pokud dlouho neskočíte (nedotknete se obrazovky vašeho telefonu), tak se vám za určitou dobu (podle toho, jak máte nastavený mobil) zhasne display a telefon se přepne do režimu spánku. Hra totiž není nastavená tak, aby telefonu v této automatické funkci během hraní zabránila.

Hra dále nejde normálně vypnout, nikde v menu není tlačitko pro konec a při stisknutí šipky zpět se nic nestane. Hru tedy musíte vypnout návratem na domovskou obrazovku a ukončením ve správci úloh. Navíc se pak ve hře nacházejí reklamy, které nejdou skrýt. Ve hře je sice napsáno, že můžete vývojáře podpořit penězi, ale na Google Play neexistuje verze hry bez reklam za peníze.

3D City Runner je věrnou kopií Temple Runu a jediné, v čem se hra liší, je absence některých zábavných věcí, které z Temple Runu učinily fenomén. Pokud vás tedy baví Temple Run, zůstaňte u něj, protože tato hra nic nového nepřináší. Jediní, kteří hru možná opravdu ocení, jsou mladší hráči. Hra je k sobě připoutá hlavně pěknou grafikou, roztomilými postavičkami a jednodušším ovládáním.

Hodnocení:
4/10

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app



INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student gymnázia, IT nadšenec a také blázen do fotografie.
  • http://www.android-aplikacie.eu/ Erik

    Zaujímavá aplikácia.:)