ivysilani

Recenze Android: iVysílání – archiv pořadů České televize


Po aplikacích pro zobrazení nejnovějších zpráv a sledování živého vysílání kanálů ČT24 a ČT4, přichází také pro uživatele OS Android aplikace iVysílání. Ta zpřístupňuje uživatelům sledovat veškeré pořady z archivu České televize. Samotný archiv již nyní obsahuje více než 1900 dní videa pro sledování.

Vývojářem aplikace je firma Motion Media, ta stojí také za aplikací Guide pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Za necelé tři týdny si aplikaci z Android marketu stáhlo skoro 50 000 lidí a prozatím aplikaci hodnotí 3,9 hvězdičkami z 5 možných. Pro úspěšné spuštění aplikace je zapotřebí mít smartphone s OS Android 2.1 Eclair nebo vyšší verzí. Aplikace je ke stažení zdarma.

Po spuštění aplikace a zobrazení uvítací obrazovky se dostaneme na stránku s názvem úvod, kde si můžeme vybírat ze čtyř aktuálních pořadů, které zajímají největší počet diváků. V horním menu lze vybírat z následujících pěti položek:

Pořady:

Pokud hledáme konkrétní pořad, můžeme si zde nechat zobrazit pořady dle žánru (filmy, seriály, dokumenty, …) popřípadě můžeme zvolit možnost zobrazit abecední seznam všech pořadů od A-Z.

Podle data:

V této záložce můžeme archiv prohledávat pomocí televizních programů podle toho, jak byly pořady časově odvysílány. V přehledném kalendáři lze vybírat, který den si chceme nechat  právě zobrazit.

Výběry:

Ve výběrech se nacházejí doporučená videa ke zhlédnutí. Lze volit mezi možnostmi zobrazení pořadů nejsledovanějších dne nebo týdne, co právě sledují ostatní uživatelé, nebo možnost nepřehlédněte.

Moje:

Můžeme si také sestavit svůj vlastní program nejoblíbenějších pořadů České televize. Stačí kliknout u každého z pořadů na malé šedivé srdíčko, které obsahuje uvnitř znak +, tím si přidáme pořad mezi oblíbené. Poté stačí přejít v menu na záložku „Moje“ a zobrazí se nám náš přehled pořadů, vždy s posledním odvysílaným dílem.

Aplikace iVysílání je jednoduchá, přehledná a maximálně intuitivní. Po grafické stránce je velmi příjemně zpracována. Po vydání se objevilo mnoho názorů na nefunkčnost přehrávání či zamrzání videa. Při testování aplikace přes wi-fi či 3G síť se daný problém neobjevil ani jednou, občasné kostičkování či sekundové zamrznutí obrazu není nějakým velkým problémem a jistě bude v dalších verzích opraveno. Avšak pokud máte problém s přehráváním pořadů přes Váš wi-fi router, lze v nastavení povolit protokolu RTSP (Real Time Streaming Protocol) port 554, ale tuto možnost nastavení musí Váš router podporovat. I přesto, že povolíte tento protokol a video stále nejde, je tu ještě možnost nastavit a spustit na routeru tzv. DMZ neboli „demilitarizovaná zóna“, tato možnost však je spíše pro uživatele, kteří mají nějaké znalosti v oblasti počítačových sítí, tudíž se laikům nedoporučuje.


Odkazy ke stažení:

Android Market
Appbrain
iTunes INZERTNÍ SDĚLENÍ


  • Ales

    IVysilani uz je i pro Symbian