unnamed

[Recenze] Blurry Defense – co všechno se dá stihnout za 14 dní

Jak je známo, v současné době trvá vytvořit nějakou hru měsíce, někdy až roky. Dříve tomu tak nebylo a nějakou tu pecku dokázala skupinka několika málo vývojářů naprogramovat během pár dnů a vše se i tak hrálo parádně a bavilo nás to. Dávno pryč jsou však podobné doby, ale čas od času se objeví skupinka odhodlaných vývojářů, kteří dokáží týden či dva něco, co jiným trvá měsíce. Jednou z těchto skupinek bylo i české Brainwash Studio, které za čtrnáct dní zvládlo naprogramovat parádní tower defense hru jménem Blurry Defense.

unnamed (30)

Hra, jež se na Google Play a iTunes objevila před několika dny, se přesto může pochlubit kvalitami, jež nalezneme u ostatní her s „klasickou“ dobou vývoje. Jako první jistě zaujme parádní grafické zpracování – „blurry“ styl, o kterém již napovídá samotný název hry, je opravdu pěkný a je dost možné, že se do hry zamilujete hned na první pohled.

unnamed (29)

Ve své podstatě je hra klasickou záležitostí svého typu – bráníte svá území před připlouvajícími jednotkami. Ty jsou ve hře znázorněny jako poletující koule, jež navzájem velice dobře rozpoznáte. O vlny nepřátel se budete starat pomocí arzenálu zbraní, které máte k dispozici.

Stejně jako grafický kabátek, i hudební doprovod je skvostný. Jakmile se do hry ponoříte, můžete se nechat unést pohodovou hudbou v pozadí. Ta se velmi podobá třeba doprovodu her dalšího českého studia Hexage.

unnamed (31)

Blurry Defense dle slov vývojářů nemá jako primární cíl získat peníze, ale vyzkoušet si, že jde udělat kvalitní hra i za tak málo času, kolik Brainwash Studio mělo. Je až neuvěřitelné, jak kvalitní hra se jim během dvou týdnů podařila vytvořit. A pokud čekáte nějakou jednoduchou záležitost jako u dalších tower defense her, obrňte se trpělivostí. Už první levely jsou pekelně těžké a pěkně se u nich zapotíte.

Neváhejte tedy a vyzkoušejte si za krásných 20 Kč hru, která dokázala dosáhnout na obdivuhodný milník pouhých dvou týdnů vývoje. Blurry Defense od Brainwash Studia je dostupná jak na Google Play, tak iTunes.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstoreINZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek
  • Lenka Skočka

    Zdravíčko, jestliže se poohlížíte po nějakém novějším
    serveru s online hrami, nebála bych se zabrousit na http://hraj.to/ Naštěstí tento web netrpí řadou neduhů, které
    nové weby mají, a obsahuje celou řadu perfektních her ze všech kategorií. Za
    sebe jednoznačně doporučuji a doufám, že někomu má rada pomohla.