Zatímco někteří majitelé mobilních zařízení s operačním systém Android již netrpělivě čekají na novou verzi systému, tedy Android 4.2, jiní již vědí, že se tato aktualizace jejich zařízení týkat nebude. Vylepšený ovládací panel však může vyzkoušet téměř každý. Kdokoliv s verzí Androidu 2.2 a vyšší si nyní může vyzkoušet ovládací panel ve stylu androidu 4.2 z dílny vývojáře APOCALIPSISX.
Aplikace je poměrně malá (velikost při stahování z Google Play je 491 KB) v samotném zařízení reálně zabírá asi 1 MB místa. Po stažení se objeví nový ukazatel v notifikační liště – malý androidí panáček s posuvníky (čehokoliv) na těle (ten tam být může, ale nemusí, záleží na každém). Po stažení lišty dolů vidíme rychlou nabídku tří tlačítek – zvuk – vibrace – jas displeje. Docela mě mrzí, že není možnost si navolit vlastní tlačítka, které bych v této rychlé volbě chtěla využít.
Samotná rychlá volba však také není tak rychlá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Čekala bych, že kliknutí na tlačítko zvuku se zvuk vypne/zapne. To se však nestane a místo toho mě rychlá volba přesune do aplikace samotné, kde mi nabídne tabulku pro kontrolu zvuku.
Výhodou je, že zde si mohu navolit různé hlasitosti pro hudbu, alarmy, zvonění či notifikace. Přeci jen možnost skutečně rychlého vypnutí zvuku bych na tomto místě očekávala více. Pro to, abychom se dostali ke skutečně rychlým volbám, je nutné ještě panáčka „rozkliknout“, poté se nám objeví přehled 16 funkcí, které jde povětšinou jednoduše ovládat jedním kliknutím.
V samotné aplikaci jsou pak čtyři strany, kde se můžeme v nastavení zařízení „povrtat“ hlouběji. Je zde možné nastavit prakticky vše od vyzváněcích melodií, přes nastavení sítí, GPS, data, klávesnice, prohlédnout využití baterie a tak dále.
Všechna tlačítka jsou samozřejmě pouze zkratkami, které nás odkážou do nastavení samotného zařízení, což může být někdy podstatně jednodušší, než se nastavením prokousávat a hledat „kde to vlastně bylo…“ Na poslední straně je možné nastavit vzhled samotné aplikace.
Příjemné je, že vývojář myslel i na barvičky, a proto mimo tmavé aplikace můžeme mít také světlou, zelenou, modrou nebo červenou. Bohužel mi všechny zmíněné varianty (mimo tmavé) přijdou dost výrazné až křiklavé. I ona zmiňovaná světlá je vlastně spíše modrá.
Aplikaci považuji za zdařilou a docela praktickou. Co jí však ubírá na kráse je fakt, že čas od času na obrazovce zařízení samy od sebe vyskakují okna s nabídkou stažení dalších aplikací od tohoto vývojáře.