unnamed

[Recenze] dTest – komplexní servis pro spotřebitele

Mnoho z vás jistě již někdy slyšelo o webu určeném spotřebitelům – www.dtest.cz. Tento portál před nedávnem vydal i aplikaci, díky níž jsou jejich články a služby dostupné kdykoliv je budete potřebovat.  Časopis dTest, který vychází mimo jiné v papírové formě, se chlubí svou objektivitou, nezávislostí a absencí reklamy z toho důvodu, aby inzerenti neměli možnost ovlivnění výsledků testů. Ten, kdo si časopis zakoupí, či předplatí, si tak může prohlédnout testy mnoha výrobků, od elektroniky, přes výrobky týkající se zdraví, domácnosti a sportu, až po potraviny. Dnes však svou pozornost zaměřím na aplikaci samotnou.

I když předplatitelé časopisu mají v aplikaci mnohem více možností, nabízí nemálo zajímavostí i pro lidi, kteří si dTest předplatit nechtějí, nebo zatím váhají.

Po spuštění aplikace Vás přivítá jednoduché menu. Velmi lákavé jsou výsledky testů, kde se nacházejí testy více než 15 000 výrobků. Tato kategorie je však určena pouze pro předplatitele časopisu. Pokud váháte, zda-li vydat 200 Kč (za měsíční), nebo 690 Kč (za předplatné na rok), máte možnost si předplatné vyzkoušet na 14 dní za cenu 75 Kč a zjistit tak, zda-li placenou službu využijete.

 

Další zajímavou kategorií, do které se již dostanete i bez předplatného, je nákupní průvodce. V bohaté nabídce kategorií Vám poradí, na co zaměřit a naopak na co si dát pozor při koupi určitého produktu. Můžete se tak třeba dočíst, že do kečupu se nesmějí přidávat umělá barviva.

Za zmínku určitě také stojí možnost načtení čárového kódu, kde byste se pak měli dočíst informace o výrobku, který se právě chystáte koupit, nebo ho srovnat s jinými výrobky v této kategorii. Po kliknutí na ikonu čárového kódu aplikace automaticky spustí scanner čárových kódů, který máte nainstalovaný ve svém zařízení, případně Vás vyzve k jeho instalaci z Obchodu Play. Samotné načtení kódů se mi ale ani na jednom z šesti výrobků, na kterých jsem toto zkoušela, bohužel nepodařilo.

V aplikaci máte také možnost seznámit se s potravinovými „éčky“, jejich působení na organismus, a zda-li u nás je, či není, jejich používání zakázané. Podobně zajímavé informace nabízí kategorie „Nebezpečné výrobky“, kde si můžete prohlédnou široký katalog výrobků, které byly z nějakého důvodu označeny za nebezpečné. Výrobky jsou zde uvedeny s fotkou a popisem.

 

Předplatitelé časopisu dTest jistě nebudou s instalací aplikace váhat a budou tak moct mít všechny oblíbené testy a rady stále u sebe. A co ostatní? Pokud Vás tato aplikace zaujala, vyzkoušejte ji. V Google Play je ke stažení zdarma. Sami se tak můžete rozhodnout, zda-li se Vám aplikace hodí a jestli Vám postačují informace, ke kterým se dostanete bezplatně, nebo Vás láká vědět více.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ