game

Recenze iOS: Jetpack Joyride

V dnešní recenzi se podíváme na velice populární oddechovou hru, nesoucí název Jetpack Joyride.  Ve hře se zmocníme Berryho Steakfriese, který nám byl v traileru představen jako vědec, který má svou slávu již dávno za sebou. Tato věcička pochází z dílen Halfbrick, kteří se proslavili především vynikajícím Fruit Ninjou.  S odkazy na „Ovocného Ninju“ se ve hře samotné můžeme mockrát potkat.

Příběh

Ačkoli hra na příběh neklade veliký důraz, což by se ani od tohoto žánru nemělo čekat, nějaký nám přece jen nabízí. Jak jsem již říkal, hlavní hrdina Berry Steakfries je bývalý vědec. Jeho kariéra je ovšem již nějakou dobu v penzi a Berryho fantazie, zřejmě také není to co bývala. Jednoho dne se Berrymu zasteskne po jeho starém experimentu, kterým byl právě Jetpack, vydává se proto do laboratoře, kterou následně s „nástrojem letu“ na zádech utíká. Cílem hry potom není nic jiného, než doběhnout (doletět) co nejdál a dosáhnout tím co největšího skóre.

Hratelnost

Ve hře jde tedy o útěk. Náš hrdina běží sám bez jakékoli naší pomoci, naše úloha spočívá v tom, že kdykoli položíme prst na obrazovku, aktivujeme tím Jetpack, který má Berry na zádech a letíme. Z počátku je obtížnost takřka nulová a my se můžeme jen dívat jak postavička utíká. Není tomu však dlouho a bude potřeba naší pomoci, po pár desítkách metrech, totiž začne přibývat překážek, které musí náš vědec překonat. V dalším postupu hrou můžeme sbírat různé bonusy, za kterými se může ukrývat „vozidlo“ v podobě mechanického ptáka, velkého draka atp. Jak už bylo řečeno, ovládání je vyřešeno pouze ťukáním jedním prstem na obrazovku pro zapínání a vypínání jetpacku, nebylo na něm tedy co zkazit a hra je tak velice jednoduchá na pochopení, cože je jednoznačně plus.

Ve hře je také jakýsi „RPG“ systém. Ten spočívá v tom, že v průběhu našeho běhu sbíráme penízky, za které si později kupujeme nové vybavení jako např. nový oblek, nebo lepší jetpack. Kromě obyčejných herních peněz sbíráme taktéž „Tokeny“ za které se nám po každém konci hry zpřístupní otočení ve slotovém automatu. V případě výhry dostaneme různé bonusy, například budeme startovat místo od 0 metrů až od 750 metrů a tak dále.

Grafika

Vývojáři se spolehli zejména na jednoduchou grafiku, která nenadchne, ale zároveň neurazí.  Jediný zásadní nedostatek vzhledového kabátku pro mě představovalo rozlišení. I přes to, že hra byla recenzována na malém displeji iPhonu 3Gs, jsou vidět ostřejší hranky a obrysy postav a věcí. Až na tento nedostatek je však grafika líbivá a částečně „roztomilá“, což potěší především mladší publikum.

Shrnutí

I přes to, že se hra zřejmě nemůže rovnat svému předchůdci v podobě Fruit Ninja, dokáže vás pobavit na dlouhé hodiny. Motivace získat vyšší skóre než váš kamarád je přece více než dostačující pro hraní této oddechovky. Vzhledem k tomu, že hra je k dostání v iTunes zcela zdarma, je naprostou povinností pro všechny hráče aby si jí vyzkoušeli. Autoři získávají peníze pouze za jakési mikro transakce v podobě zakoupení Tokenů, ale k tomu vás nikdo nenutí a hra se dá bez problému hrát i bez jakékoli investice. Díky své jednoduchosti, návykovosti a kroku a vstřícného kroku, kterým uvolnění zdarma bezesporu je ode mně hra dostává hodnocení 7/10.

Povedený trailer

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.INZERTNÍ SDĚLENÍ