lphoto

[Recenze] Little Photo: Aneb, jak upravit fotografie na Androidu co nejlépe

Nutná úprava fotek, ať už je to ořez, zaostření, posun barev nebo nějaká jiná úprava, je asi něco, co potká každého, kdo fotí. Autor této aplikace dokázal skvěle zkombinovat snadné ovládání a slušnou kvalitu úprav. Je až neuvěřitelné, jak tento neplacený program předčí řadu programů, které je třeba draze zaplatit.

Fotky focené mobilním telefonem se řadí do tří skupin. Do té první skupiny patří fotky, které se mohou hned po vyfocení zveřejnit, není je třeba upravovat, protože fotky v této skupině obvykle vyžadují telefon s kvalitnější foťákem.

Do druhé skupiny se řadí tzv. „krásně-škaredé“ fotky. Jsou to fotografie, kterými jste obsáhli oblast kterou jste chtěli vyfotit, ale jsou natolik nekvalitní, že je není možné zveřejnit.
A třetí skupina jsou fotky, které jsou kvalitní, ostré a není je třeba nijak upravovat, ale uživatel je i tak neustále nespokojený. Z tohoto rozdělení se dá pochopit, že tato aplikace je určena hlavně pro druhou a třetí skupinu.

Uživatelské rozhraní

Jak jsem psal výše, program je na obsluhu velmi jednoduchý. Hned při spuštění vám nabídne, zda chcete fotografii pořídit nebo zda jí chcete vybrat z externího zdroje (SD karta, Dropbox, SkyDrive, Box …). Po pořízení/vybrání je obsluha už naprosto jednoduchá.
V pozadí se nám zobrazí naše vyfocená fotografie a v menu na pravé straně už můžeme měnit efekty a funkce podle toho, jak chceme aby fotka vypadala. Aplikace samotná nabízí přes 70 efektů a nástrojů, které můžete využít. Po úpravě originální fotografie mohou vzniknout umělecké fotky jako tyto:

Little Photo je rozhodně jedna z nejlepších aplikací na úpravu fotek na Androidu. Velká škoda je, že není mezi uživateli tolik známá. Rozhodně doporučuji vyzkoušet každému, kdo rád fotí.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Tvrdohlavý cynik, věčný snílek, milovník elektroniky, IT, boxu a kvalitní hudby.
 • http://www.forum.n73.eu prokop

  Dobry den.
  Aplikace je to celkem dobra, ale nijak zvlast bych ji nevyzdvihoval. Vzdalene mi pripomina IDesigner ze Symbianu, ten mi ale pripada podstatne lepsi. Lepsi mi pripadaji take PicsArt, Photo Grid, Photo Editor, Photo Studio…

  Akorat nechapu, proc je tato zpravicka mezi recenzemi. S recenzi to nema spolecneho vubec nic, jde jen o velmi strucny popis ucelu (nerkuli primo odflaknuty – zajimavy kontrast s web title „O mobilech nejlepe“ … ).
  Dovolim si aspon vyjmenovat nekolik malo z tech 70 funkci a nastroju:
  * Brightness
  * Contrast
  * Exposure
  * Saturation
  * Merge photo
  * Smooth skin
  * Lighten / Darken spot
  * Crop tool
  * Using Front-camera of your phone
  * Retouch effects

  Zapory (je mozne, ze uz jsou odstranene, toto platilo v dobe kdy jsem Photo Little zkousel):
  – nelze rovnou vybrat jakykoli obrazek odkudkoli. Nejprve je nutne neco vyfotit. Aplikace pote pracuje s vlastni slozkou v galerii.
  – efekty nelze kombinovat

  PS: omlouvam se za absenci diakritiky. Pisu z telefonu bez cestiny.

 • http://apemobile.cz Miroslav Václavík

  Ahoj, Prokope!

  Díky za tvůj komentář. Jde o to, že v tuto chvíli zkoušíme nové redaktory rovnou v „těžkém“ režimu a někdy to dopadne lépe, někdy hůře.

  Neboj, vše už probíráme a příště už vše bude jako klasická recenze. Souhlasím s tebou, že se jedná spíš o takové info.

  Měj se pěkně
  Mirek Václavík,
  šéfredaktor

 • http://www.forum.n73.eu prokop

  Zdravím, a díky za objasnění. Inu, každý jsme někdy začínal. Nezdá se mi ale dobrý nápad zkoušet nové redaktory rovnou v ostrém provozu 😉 . Vždyť se tohle dá řešit mnoha lepšími způsoby, ostatně WordPress je k tomu jako stvořený.

  Teď koukám, že ten můj komentář vyznívá hodně negativně. Bylo to ale spíš jen podivení nad tím, proč je to mezi recenzemi. Začalo to moc hezky, takhle nějak bych si představoval úvod dobré recenze. Jenže pak už to vzal autor hopem, jako by ho extrémně začal tlačit čas. Takže se výsledek za recenzi považovat nedal.

  Přeju hodně úspěchů autorovi i ApeMobile (snad se nebudem považovat za konkurenci v tom špatném slova smyslu 😉 )

  PS: upozorněte prosím autory recenzí telefonů a zpráviček o telefonech, že se v mobilních telefonech už dávno nepoužívají baterie 😉 . Tenhle nesmysl se bohužel vyskytuje na drtivé většině webů a e-shopů s MT. Připojte se aspoň vy k osvětě 😉 .
  PPS: jsem prokop s malým „p“ :-)