SONGPOP

[Recenze] SongPop: Hudební bratříček Draw Something

Hit jménem Draw Something před několika měsíci zcela ovládl herní scénu na iOS a Androidu. Jeho úspěch mu přinesl nového partnera, který ho vzal pod svá křídla. Zynga si pod sebe vzala OMGPOP, krátce po odkoupení značky však došlo k velkému propadu, přesto je Draw Something stále velice silnou značkou na Google Play a iTunes. Před nedávnem se na těchto dvou platformách objevila novinka, která se sice podobá prvnímu jmenovanému titulu jen trochu, přesto hned každého napadne jejich „rodinná spřízněnost“. Jedná se totiž o takového hudebního bratříčka a jmenuje se SongPop. My jsme se na něj tedy podívali.

  

Hra funguje jednoduše – najdete si přílete/soupeře, se kterým následně opakovaně soupeříte a dostáváte body (peníze) za dobře odehraná kola. Soupeře můžete vyhledávat na Facebooku, přes e-mail, pomocí zadání nicku kamaráda či necháte najít hru některého z neznámých uživatelů. Vše je dosud stejně jako u Draw Something. Jakmile naleznete někoho, s kým si můžete zahrát, přijde na řadu krok další, tentokrát již zcela odlišný – jde se poznávat hudba.

Jeden ze dvou soupeřů vždy vybere některý z předem vytvořených playlistů, ze kterého následně se oba hráči snaží určit jednotlivé písničky. Někdy se hra ptá na interpreta, jindy zase na název samotné skladby. Vždy se vám přehraje desetisekundový úryvek písně a vy na jeho základě musíte vybrat jednu ze čtyř možností. Jednoduchý princip, který dokáže naprosto uchvátit.

  

Získávání bodů závisí jak na rychlosti vašeho tipu, tak na tvoření „komb“ tím, že uhádnete několik písní v řadě. V jednom souboji je jich celkem pět a každá hra probíhá opravdu svižně a zábavně. Kdo má na konci kola (oběma hráčům se přehrávají vždy stejné úryvky) více bodů, vyhrává. Tato vítězství se následně zaznamenávají do jakéhosi soukromého skóre.

Počet playlistů je velice rozsáhlý a naleznete zde všechno možné od „současné hity“, „80’s kolekce“, „metal“, přes „zamilované písně“ a „ženské zpěvačky“, až po „úvodní písně televizních show“ či „filmové písně“. Celkem zde nalezneme přes třicet podobně rozsáhlých playlistů, mezi kterými si vybere opravdu každý. Zpočátku máte zpřístupněných jen několik těchto seznamů, postupem času si můžete za vyhrané peníze odemykat další a další.

  

Vše je vyvedeno v prakticky stejné podobě, jako již několikrát zmíněný Draw Something – světle modré pozadí, tmavě modré, zelené a žluté prvky v něm. Vše tak získává punc toho, že už vlastně všechno znáte a zvyknete si na tuto hru opravdu během několika vteřin.

SongPop je výbornou záležitostí pro všechny fanoušky opravdu jakékoliv hudby. Pokud jste pak měli rádi hit od OMGPOP – Draw Something – tuto hru si jednoduše zamilujete. Za nás rozhodně doporučujeme.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek