tapet

Recenze: Tapet – vygenerujte si tapetu na Android

Ať už patříte k pravidelným měničům tapety na vašem Androidu, anebo ji neměníte vůbec, tak zpozorněte – Tapet je totiž zajímavá aplikace, která nečerpá tapety z nějaké online databáze, ale sama je generuje na základě přednastavených vzorů. A pokud budete chtít, tak vám může novou tapetu vygenerovat třeba každou hodinu.

Tapet zaujme už na první dojem právě tímto netradičním přístupem – samozřejmě ale v aplikaci najdete určité přednastavené vzory, kterých se generátor drží, a pokud budete pár minut klikat, tak se vám může stát, že se vám nějaký velice podobný vzor objeví opakovaně, ale to nijak neubírá na tom, že v praxi můžete mít každý den novou tapetu. Vzory v aplikaci jsou nastaveny tak, aby se blížily k Material Designu Androidu 5.0, ale samotná aplikace se samozřejmě dá spustit i na zařízeních se starším systémem.

Screenshot_2014-11-25-10-35-42 Screenshot_2014-11-25-10-35-51 Screenshot_2014-11-25-10-36-24
– variací je opravdu dost, byť základní styl se nemění

Určitě si říkáte, že něco takového si potenciálně může vzít dost operační paměti a procesoru, ale opak je pravdou – Tapet nefunguje jako stará známá „Živá tapeta”, ale jako standardní tapeta, která se maximálně v určitém intervalu vyměni – služba aplikace běžící na pozadí potom zabírá zanedbatelné množství paměti.

U generátoru můžete využít i jednoduché nastavení, kterým upřesníte styl tapety, jaký byste uvítali – nečekejte však možnost přímého zásahu do vzhledu tapety, upravit můžete maximálně míru rozmazání, saturaci, tmavost tapety po okrajích, podporu Parallax efektu a častost používání textury. Samotné prostředí aplikace je tak jednoduché, že v zásadě ani nevadí absence překladu do češtiny, který jistě rádi oželíte i s ohledem na to, že aplikace je na Google Play dostupná zcela zdarma. Tak neváhejte a dejte Tapet šanci.

Screenshot_2014-11-25-10-34-43 Screenshot_2014-11-25-10-34-51 Screenshot_2014-11-25-10-38-48
– nastavení je jednoduché, poslední screenshot ukazuje výsledek v praxi

Hodnocení:
Zdarma
Jednoduchá
Výborný nápad


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.