ranger

[Recenze] The Lone Ranger

Jak už jsme vás v tomto týdnu informovali, Disney vydalo hru, která se váže k filmu Osamělý jezdec (The Lone Ranger). Tahle stejnojmenná hra vás vtáhne do prostředí westernového městečka, kde v roli Texas Rangera bojujete na straně dobra proti padouchům, kteří se snaží podmanit město i obyvatele pod svou nadvládu.

Příběh

Jak už jsem naznačil výše, děj hry se odehrává v městečku Colby, do kterého jste přijel chránit se svými spojenci místní obyvatele před zločineckou bandou Butche Cavendishe, díky které v městečku vládne zločin a korupce. A to není zrovna jednoduchý úkol, zvláště když jste v menšině. Ale v každé hře je hrdina, který si v nesnázích poradí nejlépe jak může. Ne jinak je to i v téhle hře, na kterou se nyní podíváme trochu podrobněji.

Celá hra je založena na principu splnění daných úkolů. Za každý úkol dostanete bodové ohodnocení ve formě zkušenostních bodů a finanční částku, za kterou si můžete v příslušném obchodě zakoupit výzbroj a výstroj. Díky systému duelů potřebujete co nejlepší vybavení, jak do útoku, tak i do obrany, jinak nemáte šanci uspět proti těm nejlepším kovbojům.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Ovládání

Samotné ovládání je řešeno jednoduše a účelně. K dispozici není žádná mapa, která by vás navedla na místo určení. Místo ní se většinou na okraji obrazovky nacházejí různobarevné šipečky, na které když kliknete, tak vás přesunou na místo s daným úkolem. Jednoduché a rychlé. Pokud ale z nějakého důvodu nechcete tuhle navigaci používat, můžete se na dané místo přesunout tažením prstu po obrazovce. Má to tu výhodu, že se ve vesnici nacházejí vytypovaná místa s možností získání menšího množství zkušenostních bodů, peněz či energie.

Prvky na obrazovce

I samotné rozmístění ovládacích a informačních prvků na obrazovce poskytuje hráči dokonalý přehled o svých možnostech. Hlavní informační panel je umístěn podél horního okraje obrazovky a poskytuje hráči informace o dosaženém levelu, počtu zkušenostních bodů a hranice pro postup do následujícího levelu, seznam a počet hráčů, se kterými jste navázal kontakt, stavy energie, počet nábojů, ukazatel zdraví a počet stříbrných. Pod těmito ukazateli se v pravém horním rohu ještě zobrazuje stupeň splnění aktuálního questu. Pro nákup předmětu slouží vlevo dole umístěná truhla.

Screenshot_2013-07-10-18-59-30 Screenshot_2013-07-10-19-01-18 Screenshot_2013-07-10-19-01-05

Systém soubojů

Krom soubojů, které jsou povinné a jsou součástí daného questu je ve hře implementována možnost soubojů dobrovolných. Po kliknutí na kovboje pohybující se ho kolem hlavní budovy se vám otevře nabídka se seznamem možných protivníků. U každého soupeře je uvedena jeho ofenzivní/defenzivní síla a odměna, která vás čeká v případě vítězství. V případě porážky nedostanete nic, ale taky nic neztratíte. Tedy krom zdraví a nábojů, které se vám avšak po určité době znovu doplní. V případě doplnění energie je potřebný čas na zvýšení o jeden bod 2,5 minuty, u nábojů 4,5 minuty a zdraví 0,5 minuty.

Samotný souboj probíhá přesně tak, jak ho známe z filmů. Hráč má k dispozici 6 ran, kterými musí trefit protivníka do náhodně označených míst. Za každý zásah protivník ztrácí procento zdraví (záleží na míře jeho ochrany a síly použité zbraně). Souboj končí ve chvíli, kdy je jeho zdraví na nule, popřípadě vyčerpáním nábojů. Důležitá je i reakční doba, přehled o té vlastní získáme po skončení souboje.

Screenshot_2013-07-10-19-03-47 Screenshot_2013-07-10-18-59-11 Screenshot_2013-07-10-18-57-27

Grafika a celkový dojem

Byl by hřích v dnešní době nevyužít všechny možnosti zobrazování her na moderních zařízeních. Na tenhle aspekt autoři nezapomněli a tak se můžeme dočkat pěkně vykresleného obrazu do těch nejjemnějších detailů, které oceníme zvláště při soubojích. Graficky patří The Lone Ranger k těm povedenějším hrám, po této stránce nemám hře co vytknout.

Horší to však bylo s dotykovým ovládáním, resp. reakcí samotné hry. V několika případech se mi stalo, že hra vůbec nereagovala na kliknutí, musel jsem kliknout několikrát, než přišla nějaká reakce. Nutno ale dodat, že tenhle problém se nevyskytl při soubojích, kde by znamenal fatální následky.

Celkový dojem ze hry mám ale rozpačitý. Možná je to dáno tím, že zrovna tenhle typ her nevyhledávám. Ze začátku mě hra vůbec nijak neoslovila, postupem času se sice můj dojem trochu zlepšil, ale rozhodně nebude patřit k těm hrám, při kterých budu na jejím konci smutnit. Možná, kdyby tvůrci dali hře jasný příběh, tak by patřila k mým oblíbeným, ale tak působí spíše jako doplňkový produkt své filmové předlohy.

Screenshot_2013-07-10-19-00-10 Screenshot_2013-07-10-19-01-18 Screenshot_2013-07-10-18-59-51

Na závěr jen dodám, že instalace vám v mobilu zabere cca 150MB volného místa. Prvně si do mobilu stáhnete instalační soubor, po jeho nainstalování a spuštění se vám hra stáhne celá. Ke hraní je třeba být připojený k internetu, hra umožňuje i mikroplatby. Odkaz na stažení je umístěn pod článkem. Příjemnou zábavu pistolníci a pistolnice!


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


  • Lenka Skočka

    Ahoj, já bych
    jednoznačně doporučila web http://hraj.to/, který je můj jasně nejoblíbenější na flash hry
    zdarma!