Android-Wallpaper

[Recenze] TwitPic pro Android – Šikovná ošklivka

TwitPic je známá služba pro zveřejňování fotek na Twitteru. Každý, kdo už někdy posílal nějakou fotku na Twitter ji určitě použil. Měla ale jednu velkou nevýhodu – doposud byla k dispozici jen ve webovém prohlížeči. Naštěstí už však existuje její oficiální aplikace pro telefony s Androidem.

Na první pohled

Základní uživatelské prostředí.

Při prvním spuštění mě napadlo: „Pane Bože, co to sakra je?“. Aplikace totiž neumí spolupracovat s Twitterovým klientem v telefonu. Musíte tedy ručně zadat email a heslo k vašemu účtu. To by ale nebylo to nejhorší. Když jsem se přihlásil, tak se mi místo mých současných údajů stáhly staré údaje. Na profilu se mi tedy ukázala stará fotografie, starý životopis a dokonce stará přezdívka, kterou jsem používal někdy v říjnu minulého roku.

Aplikace nepřekvapí ani svým uživatelským rozhraním. Přijde mi trochu pomalá a docela ošklivá. Vypadá totiž, jako kdyby vývojář vytrhl aplikaci z iPhonu a vsadil ji do prostředí Androidu. Ze začátku tedy nejspíš taky budete naříkat a litovat, že jste si to stáhli. Nedělejme ale ukvapené závěry. Není správné soudit knihu podle obalu.

Ošklivá, ale funkční

Když překonáme počáteční nejistoty (na to uživatelské rozhraní se dá celkem rychle zvyknout), můžeme vyzkoušet „twítnout“ svoji první fotku. Zde mě celkem překvapily možnosti, co lze s fotkou všechno dělat. Nemusíte ji totiž jen poslat, ale můžete ji předtím také upravit. Zde se nachází plno možností. Fotku můžete ořezat, upravit jas a podobně. To ale není všechno.

Výběr média ; Popisek k fotce ; Foto-Editor ; Výběr efektů

Nejdůležitější funkcí editoru fotek jsou totiž efekty. Ty vám mohou připomenout aplikace jako Instagram nebo Pixlr-O-Matic. To je velká výhoda, protože někteří lidé nejdříve upravují fotky v Pixlr-O-Maticu a potom je posílají na Twitter. Nyní to lze udělat rovnou v aplikaci TwitPic, což určitě pomůže ušetřit mnoho času. Nejsem si ale jistý, jestli tato aplikace dokáže konkurovat stále populárnějšímu Instagramu, který nabízí de facto to samé.

Když se chcete jen dívat

Aplikace neslouží jen k úpravě a sdílení fotek, ale i k prohlížení fotek od ostatních. Na to je tu hlavní stránka – Timeline. Zde uvidíte nejen vaše fotky, ale i fotky od lidí, které sledujete. Pokud budete chtít vidět jen vaše fotky, na to je tu ikonka vpravo nahoře. Ta zobrazí váš profil s vaším avatarem, životopisem a pod ním si můžete prohlížet to, co jste na Twitter poslali vy.

Váš profil ; Oblíbené fotky

Poslední stránka se jmenuje Popular a podle mě je úplně zbytečná. Na Instagramu, kde se objevují hlavně umělecké fotky to chápu, ale zde, kde jsou sdíleny úplně obyčejné fotky mi to přijde jen jako záplata prázdného místa na liště. Ale co my víme. Třeba to vývojář ještě nějak upraví a časem se tam budou ukazovat nějaké opravdu zajímavé fotky.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.
Bez komentáře