smog toonpool

Smog Alarm aneb jaká je kvalita vzduchu ve Vašem městě?

Je podzim, a jak už tomu tak bývá, smogu přibývá, kvalita vzduchu se zhoršuje. Odborníci před smogem varují ze všech možných stran. Lékaři na plicním mají plné čekárny, smog ohrožuje naše zdraví. Těžko s tím můžeme sami něco udělat. Pokud však z domu nemusíte a přemýšlíte, zda-li vyrazit na procházku, nebo raději zůstat doma, můžete si situaci ve Vašem městě zkontrolovat v mobilní aplikaci Smog Alarm. 

    

Tuto aplikaci pro Vás vyvinula obecně prospěšná společnost Čisté nebe (www.cistenebe.cz). O pravdivosti údajů nemusíte mít, pochyb, neboť pocházejí přímo ze stanic českého hydrometerologického ústavu.

V seznamu pak naleznete stanice (města), které si můžete seřadit podle abecedy (aby se Vám Vaše město dobře hledalo), nebo také podle míry znečištění. Vždy pak můžete sledovat několik hodnot jako je koncentrace prachu PM10, ozon, oxid siřičitý, oxid uhelnatý, oxid dusičitý a souhrnný index kvality ovzduší.

Pro lepší přehlednost aplikace nabízí také menší widget, díky němuž můžete přímo na ploše Vašeho zařízení sledovat aktuální hodnoty dané stanice.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


  • Tomáš Modrý

    Přes zimu je to s ovzduším špatné snad v každém městě. Naštěstí máme chatu na horách, takže se tam snažíme jezdit skoro každý víkend, abychom si vyčistili plíce :-) . Manželka také koupila čističku vzduchu ze Vzdušínu, takže přes zimu moc nevětráme a spíš zapínáme tu čističku.