snapseed

[Recenze] Snapseed – upravujte fotky jednoduše jako profesionálové

Jeden z těch zázračných fotoeditorů, které s vašimi fotkami dokáží kouzla! Světlá fotka, tmavá fotka, fotka do růžova, do zelena, více dramatická, méně dramatická, v rámečku, bez něj, rozmazaná, vyadající jako použitá a další a další možnosti. To je Snapseed, takže kdo ho ještě neznáte, seznamte se, budete ho mít určitě rádi!

Základních funkcí je devět, na první pohled se to zdá málo, ale když si každou z nich otevřete, zjistíte, že můžete nad jedinou fotkou strávit hodiny času, protože obsahují spousty dalších možností úprav.

Jako první je na výběr automatická korekce, kde si můžete vybrat, jestli chcete opravit ostrost snímku a nebo barvy. Ovládání není nijak složité, jak můžete vidět na prvním printscreenu. Stačí vám dva prsty a fotka na upravování, nic víc nepotřebujete. Kromě chuti, není totiž nic horšího, než když máte dělat něco, co vás nebaví!

Z dalších funkcí lze uvést Selective adjust (úpravu jen vybraných částí), jak vidíte na dalším printscreenu, vybrat si jich můžete kolik chcete, stačí, když si je přidáte plusovým znaménkem, které je umístěno ve spodní části uprostřed. Tune image vás nechá přidat kontrast, saturaci, jas, vyvážení bílé barvy a pohrát si s prostředím, straighten není jistě zapotřebí vysvětlovat, můžete si fotku natáčet dle libosti a v crop ji zase různě ořezávat.

Funkce details vám umožní zaměřit se na jednotlivé detaily za pomocí lupy a následně je upravit k obrazu svému.

Když se prohrabete u rodičů fotkami z vašeho mládí, je spousta z nich černobílých a jsou kouzelné. Udělejte ve Snapseedu vlastní, ze současnosti. Na výběr je ze šesti základních filtrů a dál filtry barevné, které dají fotce zase jiný nádech.

Vintage nabízí výběr stylů a textur, filtry s názvem Drama dodají, jak je poznat již z názvu, na dramatičnosti snímků.

Při použití Grunge si můžete pohrát s texturami a barevností, Focus center nabízí zaměření na určitý bod a možnost pohrát si s jasem ať už právě ve „focusovaném“ místě nebo naopak mimo něj a zase další hodící se styly.

Frames, takže rámečky není jistě potřeba nějak rozebírat, ty jsou ve Snapspeedu taky a poslední na hraní se nabízí Tilt – shift ve kterém se kouzlí s rozostřením všeho, kolem jednoho konkrétního místa.

Snapseed je intuitivní, rychlý a pracuje se s ním perfektně a nemusíte umět základy grafiky na to, abyste ze svých fotek vytáhli to nejlepší!INZERTNÍ SDĚLENÍ