unnamed-2

Vyzkoušejte s námi Pinterest!

Pinterest je služba, nebo lépe řečeno sociální síť, kterou v Česku téměř nikdo nezná. Pár lidí o ní možná slyšelo, ale nikdy je nenapadlo ji vyzkoušet, nebo alespoň zlistit, k čemu vlastně slouží. Proto si o ní dnes něco málo povíme. Třeba se vám zalíbí.

O co jde? Ve stručnosti je to jakási internetová nástěnka plná různých výstřižků z webu. Můžete zde vystavovat obrázky, videa a texty. Jde tedy o klasickou sociální síť, která slouží ke sdílení nějakého obsahu. To může probíhat buď v internetovém prohlížeči, nebo pomocí mobilní aplikace. A to je hlavní důvod, proč se o této síti dnes zmiňuji. Jdeme se podívat, jakou má Pinterest aplikaci!

Po designové stránce nemohu aplikaci vůbec nic vytknout. Vzhled je absolutně přehledný, hladný a nic nepřečnívá. Ovládání aplikace je pohodlné a jednoduché. Trochu horší je to s funkčností. Zatímco prohlížení a komentování příspěvků od ostatních je hračka, vytvořit pomocí této aplikace nějaký vlastní je docela obtížné.

Aplikace se skládá ze tří karet – Vyhledávání, Feed a Profil.

Na počítači stačí kliknout na tlačítko „Pin it!“, vybrat obrázek a je hotovo. V případě mobilní aplikace vás čeká poněkud náročná cesta. Napřed musíte v prohlížeči najít konkrétní obrázek, zobrazit si ho přes celou obrazovku a doufat, že se to nějak povede. (Webová aplikace v počítači přitom automaticky vygeneruje seznam obrázků, které se na stránce nachází a je možné je sdílet.)

Průběh sdílení obrázku. Nakonec se mi to povedlo.

Pokud se vám to nepodaří, je tu ještě možnost stáhnout obrázek do mobilu a sdílet jej odtud. Lze tedy prohlásit, že sdílení obsahu na Pinterest je mnohem pohodlnější na počítači, než na mobile. Jinak je kvalita webové a mobilní aplikace de facto srovnatelná. Obojí moc hezky vypadá, dobře funguje a je radost ho používat.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.