P01

[Hra na víkend] Athletics – World Challenge: sportem ku zdraví

Vítejte u dalšího dílu seriálu „Hra na víkend“. Dnes vám doporučíme žhavou novinku jménem Athletics – World Challenge, která pochází z dílen slovenského studia Pixart Games. A musíme říci, že hra přichází jako na zavolanou, protože kdy jindy začít se sportem (samozřejmě elektronickým :P) než na počátku léta? Tak si pojďme tento zázrak představit!

Cílem tvůrců bylo udělat sportovní hru pro mobilní telefony a tablety, kterou si budou užívat jak fanoušci všemožných sportovních disciplín, tak zatvrzelí nepřátelé pohybu. K dosažení vysněného cíle se rozhodli využít různých metod a herních principů. Pojďme si je popsat a zjistit, zda je to hra dle našeho gusta.

Athletics – World Challenge v současnosti nabízí 3 disciplíny (v budoucnu budou přidány nové), které jsou ještě rozděleny na mužskou a ženskou kategorii. Tyto disciplíny čítají běh na 100 metrů, hod oštěpem a skok do dálky. Cílem je samozřejmě dosáhnout co nejlepších výsledků. Ovládání každé z disciplín je jednoduché a v podstatě jde o klikání na displej ve správný moment, případně puštění displeje v ideální chvíli. Nic složitého a fyzicky náročného – a to je dobře, kdybychom se chtěli potit, tak můžeme sportovat v realitě, ne?
Celou atmosféru hry výborně podkreslují zvuky a osmibitová grafika, která ve hráči vyvolává nostalgii a vzpomínky na „stará dobrá devadesátá léta“.

Hráč může svého atleta postupně zlepšovat – první možností je automatické zesílení po každém dokončeném závodě, druhá varianta je vítězství nad soupeřem. A soupeřů je k dispozici skutečně mnoho, neboť hra nabízí celosvětové žebříčky a v plánu jsou i soutěže „národních týmů“ (již nyní můžete vašeho atleta obléci do národních barev). A jelikož souboj proti skutečným hráčům není žádná hračka, získáte za každé vítězství jeden diamant.
Za ty si můžete kupovat hvězdy, které taktéž vylepší vašeho atleta. A kdo je moc lenivý i na sport v telefonu, může si diamanty koupit skrze IAP.

Hra je zdarma pro iOS a Android a nabízí mikrotranskace, které jsem zmiňoval výše. Tak hurá stahovat, podpořit vývojáře nákupem diamantů a ukázat, že Češi to umí nejen na ledě, ale i v létě.AppStore odkaz


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.