gameschool

Škola zaměřená na videohry? Ve Španělsku ano!

Videohry se se vzrůstající popularitou mobilních přístrojů – a obzvláště těch chytrých – stávají pro mnohé každodenním chlebem. Ať už se člověk řadí mezi jedince, kteří si den bez mobilní hry nedokážou představit, nebo sváteční hráče, téměř jistě u něj někdy nastane čas, kdy zatouží po nějaké té hříčce na zkrácení dlouhé chvíle. A aby taková hra mohla vzniknout, je třeba lidiček, kteří ví, jak hru vytvořit. A ve Španělsku se rozhodli herním vývojářům v jejich začátcích pomoci!

ESAT, španělská škola umění a technologie, se rozhodla zaměřit osnovy svého studia na videohry a vše, co je s nimi spojeno. Během 3 akademických roků studia tak studenti získají znalosti z historie videoher, programování herních enginů a algoritmů, herního designu či tvorby grafiky (2D i 3D). Další náplní studia jsou například cizí jazyky, databáze či umělá inteligence.

esat

Říkáte si, že to zní lákavě, ale bohužel v této „zemi fascinujících kontrastů“ nebydlíte a španělsky také neumíte? To je rozhodně značný problém, neznamená to však, že se máte vzdávat veškerých nadějí. Nepočítáme-li možnost samostudia, i v tuzemsku je možné vzdělávat se v oboru videoher – a to dokonce i na vysokých školách. Příkladem poslouží předměty herních studií na Masarykově univerzitě. A je toho více – i zde totiž platí „hledejte a naleznete“. 😉

Pokud se už řadíte mezi české nebo slovenské herní vývojáře, určitě nás kontaktujte, protože v našem magazínu máme dveře otevřené dokořán – rádi zviditelníme některé z vašich dílek!

Zdroj: ESINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.