Android močí na Apple

Google Mapy: Android močí na Apple

Rivalita mezi Googlem a Applem se od zavedení platformy Android neustále zostřovala, až se dostala do bodu, kdy už rozhodně nemůžeme mluvit o přátelství.

Oba giganti v oblasti moderních technologií nešetří všemožnými narážkami a případně i přímými útoky na druhou stranu, přičemž si můžeme připomenout třeba Tima Cooka na keynote Applu, kde o Androidu mluvil jako o pekelné baště všemožných slabin, na které si pochutnávají počítačové viry. Google podobné útoky odvracel většinou v poněkud lehčí formě, nicméně někdo z týmu pracujícího na Google Mapách se rozhodl zostřit ofenzívu – v oficiální mapových podkladech Googlu se totiž vyskytuje Android, který močí na logo Applu.

Tohoto Androida najdete v mapách na souřadnicích N 33°30’52.5″, E 73°03’33.2, které odpovídají předměstské oblasti Rawalpindi, což je vcelku velké město v severním Pákistánu. Apríl byl před více jak třemi týdny, tak těžko říct, jestli jde jen o pozůstatek z tohoto vtipkového dne, nebo zda je příběh za tímto obrázkem jiný.

Co si o tomto „excesu” ze strany Googlu myslíte vy?

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.