flinq

[Recenze] Flinq: úkoly jinak

Přiznám se, že patřím mezi lidi, kteří by si rádi organizovali lépe čas, ale stále to nejde a nejde (Pozn.: této „nemoci“ se latinsky říká acedia). Z toho důvodu jsem vždy měl v držení nějakou aplikaci, která usnadňovala úkolování. Je tomu nějakou chvíli, co jsem narazil na zajímavý kousek s názvem Flinq. Líbil se mi?

Název samotné aplikace – Flinq – mi hned při prvním přečtení evokuje stejně znějící slovíčko – flink. Ono na tom něco bude, tahle aplikace se z flákače snaží neobvyklým způsobem udělat cílevědomého jedince. A víte co? Ono se to při troše štěstí podaří.

O co jde?

Když to hodně zjednoduším, Flinq je v základu to-do aplikace, kterých na Google Play a App Store najdeme stovky. Tento kousek je však díky některým prvkům poměrně raritní. Čeští autoři se totiž rozhodli přidat možnost zasílání úkolů přátelům. Tyto úkoly mohou obsahovat stejný obsah jako ty, které zadáte sami sobě – tip na restauraci, navštívení nějakého místa či seznam s nákupem.

Velice příjemnou motivací pro všechny budou zkušenosti získané za splněný úkol, které vám umožní postoupit na další úroveň. Aplikace dokonce nabídne žebříček, který umožní pozorovat úspěšnost vašich přátel.

Zkušenosti a shrnutí

Aplikace zní z popisku rozhodně dobře, ale jak to vypadá v praxi? Po spuštění si Flinq spárujete se svým Facebook účtem (více sociálních sítí by bylo příjemné). To vám mimo jiné umožní vyhledat vaše přátele, kteří stejnou aplikaci používají. Zde nastává drobný problém – osobně bych uvítal možnost zobrazení všech přátel a následné poslání pozvánky do aplikace zprávou/notifikací. Implentace této funkce byla však dle vyjádření autorů problematická, neboť Facebook tuto možnost neumožňoval. Nad něčím podobným však vývojáři koumají a vymýšlí, jak to vyřešit. :)

Samotná aplikace je rychlá a dobře přehledná. Vše, co bylo avizováno v popisku, funguje přesně, jak bych si představoval.

screen568x568screen568x568 (2)screen568x568 (1)

Díky přítomnosti „zkušenostního systému“ je člověk lépe motivován své úkoly plnit. I samotné zadávání úkolů přátelům je naprosto banální a dobře vyvedené – navíc to považuji za vysoce praktické. Přátele si můžete „zkontrolovat“ v žebříčku, navíc k úkolům můžete napsat komentář, což je také poměrně příjemná záležitost.

Aplikace ke stahování nových úkolů a dalším podobným úkonům samozřejmě potřebuje připojení k internetu, ale nebojte – disponuje i offline režimem, takže své úkoly i v místech bez internetu stále máte při sobě. Co se týče notifikací – ty fungují na jedničku tak, jak jsme zvyklí.

Jaký bude výsledný verdikt? Aplikace se podle mě i přes drobné chybky skutečně povedla, nabídne přehledné a rychlé UI a povedené funkce. Možná by se hodilo nějaké rozdělení úkolů do složek, ale kdo ví – třeba se ho dočkáme, protože pro Flinq se chystá větší update. Největším nedostatkem je pro mě v současnosti malý počet uživatelů, ale věřím, že časem se situace zlepší. Když si ale uvědomím, že Flinq je zdarma a stále v betě, nemohu říci nic jiného než: „Flink je mrtev, ať žije Flinq!“.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstoreINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.
  • Mára

    Zasadni problem, nejdou pridat pratele