samsung-vs-apple2

Novinka: Apple opět žaluje Samsung, tentokrát neprávem

Patentové spory hýbou celým světem počítačů a internetu. Většina výrobců už zjistila, že se takto dá snadno vydělat, a tak žaloby padají jako o závod. Největším žalobcem  je bezesporu Apple, který jako by si zasedl na Samsung. Usiluje o maření prodejů produktů jihokorejského původu za každou cenu. V některých evropských státech se mu již podařilo pozastavit prodeje Galaxy tabů, jinde zase Galaxy S II.

A jako by to Applu nestačilo, přichází s další, poněkud směšnou a z jedné strany nepochopitelnou žalobou. Žaluje Samsung za porušení duševního vlastnictví. Jedná se o známe odemykání „slide-to-unlock“, které známe z Iphonů, Ipodů touch a Ipadů.

Bizardní na tom je, že žalují konkrétně Samsung Galaxy Nexus, který byl připravován v nemalé spolupráci s Googlem, a tak je zvláštní, že žalován není Google, který se stará o software, ale tím špatným je  Samsung, jež dodal pouze hardware. Tento způsob odemykání telefonů je možno zvolit na téměř každém Android zařízení, tak proč to odnáší Samsung?

S největší pravděpodobností si na něj Apple prostě zasedl a jen tak ho nenechá. Ale jedna věc se americkému gigantovi upřít nedá, stále udává směr celého IT světa, a tak se teď všichni budou snažit potopit své konkurenty kvůli malichernostem. O tom jak dopadne soudní přelíčení bychom se měli dozvědět 16.března, budeme vás informovat o výsledku.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Jsem velkým IT fanouškem. Zajímají mě všechny věci, které se dějí v mobilním světě od technologií až po byznys. Rád zkouším nové věci, ale zatím jsem se vždy vrátil k Androidu.
  • Muller

    Dobrý den, pane Vrbický. Rád bych se vás zeptal.. já se vlastně chci zeptat, jestli se můžu zeptat. .. Já se radši vždycky zeptám. Ve profilu píšete, že jste se vždy vrátil k Androidu. .. Proč? Vy jste blázon? Vy snad máte něco proti Ios ? .. s pozdravem Martin Muller.

  • http://www.vojsko.net Hejtman

    V dnešní době se to s tou ochranou patentů apod už koukám žene do absurdna- :-(