court

Novinka: Apple prohrává jeden soud za druhým

Patentové války stále nabírají větší rychlost a váhu. Apple který je nejspíš největším hráčem v těchto vodách má teď v tomto ohledu slabší chvilky. V Německu prohrává jeden soud za druhým, nejdříve se Samsungem, jenž si prosadil prodeje lehce upraveného Galaxy  Tabu, později s Motorolou, která se s prostým vítězstvím jen tak nespokojí. 

Poté co bylo Applu zakázáno prodávat iphony v e-shopech, přišla další rána ze strany Motoroly. Soud potvrdil porušování patentů v oblasti 3G technologie a Motorola si nárokuje 2,25 % z každého prodaného přístroje porušující tento patent na území Německa. Od roku 2007 by jí to jen za iphony přineslo 93 miliard dolarů. Kdyby se k tomu přidali ještě ipady s 3G modulem, cena vyplácená Applem by stoupala do astronomických výšin. Pokud soud toto pokutování potvrdí čekají Apple krušné časy.

Cupertinský obr se zatím brání tím, že se na tento patent vztahuje FRAND dohoda a snaží se dokázat porušování tohoto patentu Nokií a HTC, a tak nechat přehodnotit celé nařčení a následné vyplácení pokut.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Jsem velkým IT fanouškem. Zajímají mě všechny věci, které se dějí v mobilním světě od technologií až po byznys. Rád zkouším nové věci, ale zatím jsem se vždy vrátil k Androidu.