mobisaver

[Recenze] MobiSaver Free – zachraňte ztracená data na iOS

Ztráta uživatelských dat může mít různé příčiny, ke kterým patří třeba pád systému, jeho nepovedená aktualizace, problém se synchronizací, anebo (a to nejčastěji) – uživatelská chyba, nějaké to překliknutí a tak dále. Co dělat když si omylem odstraníte album fotografií z Vánoc, nebo přijdete o důležitý kontakt v adresáři? Můžete třeba vyzkoušet MobiSaver Free od EaseUS, jenž přináší komplexní obnovovací balíček pro uživatele zařízení s iOS.

MobiSaver Free přináší možnost obnovy ztracených dat přímo z iOS zařízení, případně ale také ze zálohy v iTunes, či ze zálohy v iCloudu. Aplikace dokáže fungovat napříč všemi novějšími iOS zařízeními (iPhone 3GS je na seznamu podporovaných nejstarší) a pracuje prostřednictvím Windows/Mac OS klienta – s ohledem na charakter účelu se dá pochopit, že nestačí jen klasická mobilní aplikace. S tímto šikovným nástrojem můžete zachránit kontakty, SMS zprávy, poznámky, videa, fotografie a další podobný obsah.

mobisaver1 mobisaver3 mobisaver2

Největším kladem MobiSaver Free je jeho jednoduchost, rozhodně nehrozí, že byste začali tápat a váhali, co máte dělat – aplikace vás s příjemným grafickým prostředím a vysvětlivkami provede celým procesem obnovy dat, a to od připojení zařízení k počítači až po samotné zpracování telefonu, tabletu, případně iPodu Touch. Aplikace po připojení zařízení už funguje naprosto automaticky, včetně samotného hledání potenciálně ztracených dat – taková doba hledání se samozřejmě liší závisle na množství dat v telefonu, obecně ale můžeme říct, že MobiSaver Free pracuje spolehlivě rychle a bez jakéhokoliv zaváhání.

Obnovení dat čistě z praktických důvodů už automaticky neprobíhá – nejdříve dostanete k dispozici náhledy ztracených dat, a sami si pak určíte, co všechno chcete do telefonu „vrátit” pro další používání. Tento obsah navíc aplikace umí rozdělit do kategorií, takže se snadno zorientujete i když jste za dobu používání svého zařízení smazali spoustu záznamů a dat.

Jak už název MobiSaver Free napovídá, jedná se o aplikaci, která se v základní podobě šíří zcela zdarma – existuje i zpoplatněná profesionální edice, nicméně i MobiSaver Free funguje na výbornou a za nulovou cenu přináší ohromné množství užitku, které vás může vytáhnout z pěkné šlamastyky. Aplikaci si můžete stáhnout zde.

Hodnocení:

  • Základ zdarma
  • Velice užitečná
  • Jednoduché ovládání


INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.