todaycal

[Recenze] Today Calendar: Lepší „material” kalendář

Oficiální Google Kalendář byl po převedení na Material Design dost rozporuplně přijat uživatelskou komunitou. Jednou z nejlepších alternativ potom je právě Today Calendar, jež přináší vynikající moderní design, solidní funkční základ a vůbec dost příjemný uživatelský zážitek.

Po funkční stránce kalendář nepřináší nic nadčasového, čímž se nakonec ani samotní autoři netají – na rovinu na Google Play uvádí, že jde o derivaci původního kalendáře od Googlu. Můžete si tedy kalendáře dělit do mnoha podkalendářů, různé si nastavovat jejich synchronizace, atd. U samotných událostí v kalendáři potom máte mimo jiné k dispozici i seznamy hostů, místa dění, různé možnosti upomínek v různých časech, apod. Celodenní události samozřejmě také nechybí.

Síla Today Calendar není ve funkcích, ale v grafické podobě aplikace. Ta totiž jednoznačně ukazuje, že u Google Kalendář se chyba nestala v samotném konceptu Material Designu, ale až při přetváření podoby aplikace jako takové. Today Calendar i na KitKatu disponujeme téměř všemi hezkými animacemi, které se považují za standard až u Androidu 5.0, hýbe se výborně, je přehledný, a vůbec se mu nedá moc věcí vytknout – jediné, v čem Google Kalendář vede, je automatické přiřazování obrázků k událostem, které sice na samotnou funkčnost vliv nemá, ale je fajn, když se vám k přednášce na univerzitě hodí do pozadí fotografie fakulty.

2014-12-19 22.10.16 2014-12-19 22.09.44 2014-12-19 22.12.50

Co do nabídky přehledů událostí Today Calendar nabízí klasickou agendu, denní náhled, týdenní (tzn. 7 dní, nikoliv 5 jako u Google Kalendáře) náhled, měsíční náhled a rozdělený přehled, kdy horní část obrazovky vyplňuje kalendář s daty a spodní část zabírá samotný přehled událostí na zvolený den v kalendáři výše. Právě tento „split view” je výchozím náhledem a třeba říct, že je opravdu povedený, přehledný, a vymyšlený někým, kdo nad uživatelským prostředím přemýšlel.

Today Calendar je v podobě zdarma dostupný jen na 30 dní, posléze si musíte zaplatit pro odemčení neomezeného používání. Nedávejte tedy jen na naše slova a aplikaci si sami vyzkoušejte – třeba zjistíte, že vám za těch cca 140 Kč stojí. Není to malá cenovka, ale v tomto případě rozhodně můžeme použít klasické „za kvalitu se platí”.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app



INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.