153256

[Téma] Google a iPhone – provokace, nebo ďábelský plán?

Vztah mezi Applem a Googlem není v současnosti úplně nejlepší. Nedávno se objevila informace, že v novém iPhonu by dokonce měla chybět aplikace pro přehrávání videa z YouTube. Apple se sice hájí tím, že Googlu vypršela licence, ale všichni víme, že se nejedná jen o YouTube, ale také například o Google Mapy, které již byly nahrazeny jinými. Jak se zdá, Apple se chce osamostatnit.

Google se ale nevzdá bez boje. Uživatelé iPhonů už si na služby od Googlu zvykli a pochybuji, že by se jim chtělo přecházet na něco nového. (Tedy, pokud Apple nenabídne nějaké lepší řešení.) Proto budou již zmíněné aplikace i nadále k dispozici. Jen si je budete muset stáhnout sami z AppStoru, protože v novém iPhonu je už nenajdete.

Jiným, poněkud troufalým činem, tentokrát ze strany Googlu bylo představení služby Voice pro iPhone. Zde již řadu měsíců velmi dobře funguje hlasová asistentka Siri. Google Voice je sice použitelné, ale Siri je technologicky mnohem dál, tak si nejsem jistý, jestli Google opravdu chce rozšířit tyto služby i na jablečných telefonech, nebo jen provokovat jablečnou firmu. Tak či tak na tom bude stále lépe Google, protože i Siri si občas neví rady. A hádejte, na který vyhledávač se v případě nejistoty obrací…

Lze tedy soudit, že i když se Apple snaží ze svých iPhonů Google odstranit, stále bude existovat nějaký způsob, jak se tam dostane zpátky. Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Možná Apple obnoví partnerství s Googlem, možná ho přes soudy nehcá zakázat. A nebo ho jako v případě Samsungu obviní z nějakých absurdních patentových krádeží a budou následovat dlouhé a nudné soudní spory o tom, kdo má větší ikonky v menu a Google se na Apple jednou pro vždy vykašle a půjde vlastní cestou.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.
Bez komentáře