money-facebook

[Návod] Zjistěte svou cenu na Facebooku a Google

10 051 200 korun. Takovou cenu má podle expertů z Univerzity Karlovy zdravý člověk. Je sice podivné, že je někdo schopen určit cenu něčeho takového, lidé jsou však zvídaví a peníze (bohužel) hýbou světem, tak proč si to nevyčíslit, že? Každopádně když víme, jakou cenovku by na nás mohli „lípnout“, určitě nebude od věci zjistit si hodnotu našeho Facebook Google účtu. Tak pojďme na to!

Za možnost zjistit svou „internetovou“ cenu můžeme poděkovat společnosti AVG,  která za službou PrivacyFix stojí. Sami autoři však varují, že částka je hodně orientační a zakládá se na spoustě různých faktorů, tudíž nedoporučuji po zjištění, že váš Google účet má cenu 2000 euro, volat do společnosti se slovy: „Vyplaťte mi dva klacky jinak si zruším účet a přijdete o nehorázný prachy“.

Cena vašeho účtu je cena, kterou provozovatel služby – tedy Facebook nebo Google – dostane každým rokem za váš účet. Výpočty se u obou poskytovatelů liší a zahrnují všechny možné faktory, zároveň však některé možnosti nezohledňují (přístup na web z mobilu/desktopu apd.), čímž je výsledná hodnota také ovlivněna. Opět tedy zdůrazňuji, že odhad je spíše pro zábavu. Pojďme ale na věc.

1. Přejděte na stránku PrivacyFix.com a klikněte na velké zelené tlačítko s nápisem „Get AVG PrivacyFix for free“. Pokud tam podobné tlačítko nemáte, váš prohlížeč není podporován, což potvrdí fakt, že vám to i samotná stránka na vrchu vypíše.

PrivacyFix-návod-1

2. Přidejte si rozšíření do prohlížeče. Aplikace vyžaduje poměrně dost povolení, ale autoři slibují, že neplánují nekalosti, tak jim budeme věřit.

PrivacyFix-návod-2

3. Po rychlém proklikání pár úvodními obrazovkami se dostanete na hlavní stranu. Cena Google účtu se vypočítá téměř okamžitě, na Facebook je nutné se přihlásit kliknutím na zelené tlačítko „Login“. Na Facebooku poté odsouhlasíte aplikaci práva (nebojte, žádné příspěvky na zdi s nápisem „Zjistil jsem svou cenu díky AVG! Cena: 0 Kč“ mít nebudete). Hurá, jsme opět na hlavní obrazovce a vidíme i cenu našeho účtu na FB.

fbgoogleprice

4. Nic moc co? Aspoň že mi tam dali avatar s nějakým playboyem. Každopádně u Google jsou čísla zajímavější a konečně tak mám jasno, kde si zákazníka skutečně cení.

5. To je vše – co jste ještě čekali!? Ne, dělám si legraci. Trochu. Jak jste si možná všimli, služba PrivacyFix vám rovnou umožňuje vylepšit zabezpečení vašeho soukromí. Já na mém Facebooku očividně sdílím i své trenky moc na bezpečnost a soukromí nehraji, tak si ze mě příklad neberte a buďte lepší (což ostatně není vůbec těžké).

Na stránce toho najdete ještě více, tudíž máte o zábavu na nějakou chvíli postaráno. Jelikož je na fotce vidět cena mého Facebook účtu, ale Google zůstal skryt, napíši ho sem – celých 412,67 euro. Jak jste na tom vy? 😉

PS: Pro Android maniaky je i aplikace pro jejich mobilní miláčky.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: MAINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.