half-life2

Half-Life 2 a Portal již k dispozici na Nvidia Shield

Minulý týden jsem informovali o tom, že na Nvidia Shield se chystá druhý díl legendární akční hry Half-Life. Inu, Nvidia spolu s Valve neotálela a na konzoli Nvidia Shield je již hra dostupná spolu s puzzle hrou Portal, která také běží na Source engine.

Tyto tituly jsou zatím dostupné jen pro Nvidia Shield, na tuto „párty” nebyly pozvány dokonce ani ostatní zařízení s poslední revizí čipu Tegra. Z toho plyne, že obě hry jsou optimalizovány na ovládání skrze ovladač a dotyková obrazovka zůstává víceméně nevyužita. I tak ale je pro fanoušky Androidu velice pozitivní, že jejich platforma si poradí s tak pokročilým herním enginem, dodělání ovládání pro dotykovou vrstvu už je (s nadsázkou) detail.

O práci na převedení hry Portal jsme měli náznaky přímo od Valve již v březnu tohoto roku, o Half-Life 2 jsme se dozvěděli teprve minulý týden. Je fér zmínit, že Source engine v průběhu let prošel několika revizemi, které rozšířily jeho technologické možnosti. A právě obě hry vydané pro Nvidia Shield jsou poháněny starší verzí, což ale nic nemění na tom, že stále vypadají velice dobře.

1 2 3

Pokud váš rozhled v herním světě nezahrnuje znalosti o těchto dvou hrách, tak vězte, že Portal oceníte především pokud preferujete řešení hádanek a nápaditou hratelnost zakládající si na, jak už název napovídá, používání portálů. Naopak Half-Life 2 má blíže k tradičnímu žánru stříleček z pohledu první osoby, který oživila zajímavými fyzikálními hrátkami a vcelku dlouhou příběhovou kampaní pro jednoho hráče, která také je hlavním důvodem, proč se z Half-Life 2 stal takový žánrový kult.

V každém případě si připravte kreditní karty a na Nvidia Shield si nachystejte dostatek místa – každá hra má něco přes 2 GB a obě stojí v přepočtu 200 Kč.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.